Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -KP-

    addikt

    válasz Oliverda #89 üzenetére

    A személyeskedést nélkülözzük, ha lehet. Elolvastam az egész cikket. Röviden és tömören kifejtettem a véleményem mindenféle sallang nélkül. Pontosan benne van minden, amit érzek ezzel az egésszel kapcsolatban. De kifejtem akkor bővebben is. Elhiszem, hogy sok munkád volt a cikk megírásában, de attól még ezt a fellengzős stílust nélkülözni lehetne. Na mindegy. Szóval:

    Csupán arra akartam utalni, hogy egy érv lehetett volna a mostani foglalatok mellet, ha a Kaveri is használható lenne majd bennük alaplap csere nélkül. Eddig is sejtettem, hogy ez nem feltétlen valósul meg majd. Most pedig úgy tűnik, hogy sajnos be fog igazolódni a sejtésem. Ezzel a lépéssel pedig ismét csak szép számmal tereli a vevőket az Intel felé az Amd, amit nem igazán engedhet meg magának. Úgy tűnik semmi se ment már meg attól, hogy a Sandy i5 procimat Haswellre váltsam. Pedig reménykedtem, hogy a Streamroller/Kaveri kicsit felkavarja az állóvizet.

    Azt persze el tudom képzelni, hogy bios frissítéssel használhatóak lesznek a mostani lapokban mégis a majd megjelenő Kaveri termékek, de az AMD ahelyett hogy végre eloszlatná a ködöt, inkább csak növeli tovább a bizonytalanságot. Semmibe nem tartana, hogy fognák magukat és elmondanák, hogy akkor mégis milyen foglalatra tervezik, és hogy kompatibilis marad-e a jelenlegi foglalatokkal a Kaveri, vagy sem. Ha pedig igen, akkor milyen megkötésekkel. Ráadásul ezek az információ morzsák is csak azért kerültek elő, mert valaki elkezdett turkálni az Agesa kódjában. Felmerül a kérdés, hogy egyáltalán miért hallgatnak erről, ilyen hosszú ideig. Biztos lennének vásárlók, akik most új konfig esetén AMD alapú konfigot vásárolnának, ha tudni lehetne, hogy Kaverire fejleszthető a gépük majd.

    Kb. ennyi.
    Béke veletek!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák