Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #89309696

    törölt tag

    Ezeknek a membránosoknak egyetlen előnye van, hogy nagy nyomás előállítására képesek és emiatt nagy szállítási magasság érhető el. Amúgy egy rühedelem az egész.
    Mi ezeket a 10 ezer Ft-os membránosokat kétévente dobáltuk ki, ennyit bírnak. Itt is mindig lelazultak a csavarok a rezgéstől, én már újonnan menetrögzítőt nyomtam rá. Szétrozsdásodnak, a visszacsapószelep berohad és elkezdi a vizet visszaköpni, akkor már olyan rozsdás, hogy szétszedni nem tudod, a tömítése elöregszik hamar. Tipikus 8 ezer Ft-os termék, ennyit kapni ennyiért. Ha tartályban van nem szabad az aljára érnie, mert a fémtartály kikoptatja a szivattyú alját, a műanyagtartályt meg kilyukasztja a szivattyú. Ráadásul mivel fent szív egy csomót benne hagy, ha elfekteted akkor dörzsöli, mindenféle mágikus rögzítéseket kellet csinálni hozzá, hogy oldalt álljon, le is érjen, de ne érjen hozzá. Meguntam és vettem egy járókerekest, igaz egy komolyabbat kellett, mert magas az udvar vége és hosszú is és odáig is fel kell nyomnia a fákhoz stb., de azóta béke járja át az udvart.
    Nekem van IBC tartályom is 4db, mert a kút nem nagy vízhozamú úgyhogy ki kell egészíteni és mikor a tartályban rezgett az a szar, hát az idegeimet borzolta. :D

    Amúgy ha nyomáskapcsolózol akkor ne lepjen meg, ha a szivattyú csonkjáról lelöki egy idő után a slagot. Én vasfűrészlappal karcolgattam bele rovátkákat a csonkba és dupla bilinccsel húztam rá a slagot, mert volt olyan, hogy mikor megtört a slag véletlenül akkor lenyomta magáról.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák