Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nagysandor88

    tag

    Jó teszt, jó kártya, horror ár...
    Nem értem, hogy miért kell a minimum fps-t ennyire frlértékelni, hogy az alapján rakjátok sorba a kártyákat.
    Pl.: A metro2033-as tesztnél a HD7950-es sokkal jobb átlag értékeket produkált, mint a GTX580, és lehet hogy azt a ramaty min fps-t egy másodperc/töredéke alatt szedte össze a kártya, és 2560ban sokkal élvezhetöbb átlagot produkált, (mint ahogy a nevéből adódik nagyrészt ilyen sebesdéggel fut a játék). Valamint az hülye szöveg hogy ez már lagg, mert a GTX 580 egy fps-el jobb eredménye sem más, de összességében jobb a magasabb átlaggal rendelkezö kártya. Ez a rangsorolás szerintem elég zavaró. Ennek akkor van némi értelme, ha a szereplők nagy része 30+ minimum fps-t tud felmutatni, mert ott már tényleg minőségbeli(játékélménybeli) külöbség tapasztalható, ha valamelyik versenyző ez alá a szint alá esik. Ezek az eredmények szerintem még csak arra sem jók, hogy következtetni lehessen arra, hogy alacsonyabb részletesség mellet mely VGA-nak hogy alakulna a minimuma, mert más beállítmsokkal tuti nem ez lenne a sorrend. Szerintem a folyamatosan laggoló, sok minimum közeli fps-el rendelkező oszlopok minimum értékeit jelölhetnétek mondjuk pirossal, és akkor az egyértelműen jelezné, hogy melyik kártyán "akadozik" a játék. Én szívesebben játszok 30-35 fps-el néha, egy két 9 fps-es laggal, mint folyamatos 25-28-al.
    Ez csak egy magán jellegű észrevétel, nem kell megkövezni, ha ez mások szerint nem így van, de szerintem logikus az elgondolás.

    Általában telóról írok, így gyakran elgépelek dolgokat, találd ki mit akarok! #### Kedvenc hirdetéstípusom: Eladó laptop, Ár megegyezés szerint Aztán álmodd meg mit adna el és mennyiért!?

  • nagysandor88

    tag

    válasz Youri #23 üzenetére

    Behülyült a netem, mégegyszer elküldte az előző hsz-t. De közbe már leírták elöttem, amit akartam, hogy nem jól értelmezted a hsz-em. Olvasd el mégegyszer, és nézd meg amit példának hoztam fel.

    Nem írom le mégegyszer, ami elveszett, mobilról vagyok. :)

    [ Szerkesztve ]

    Általában telóról írok, így gyakran elgépelek dolgokat, találd ki mit akarok! #### Kedvenc hirdetéstípusom: Eladó laptop, Ár megegyezés szerint Aztán álmodd meg mit adna el és mennyiért!?

  • nagysandor88

    tag

    válasz Youri #38 üzenetére

    Még mindig nem érted. Most itt nincs infó arról, hogy milyen hosszú időre, és hányszor esik le az fps. Az a 7 fps lehet csak egyszer fordul elő a teszt/játék folymán, amikor betölti a pályát, és utána vígan szalad úgy hogy egyszer sem megy le 30 alá, míg a másik kártyán ami kettővel magasabb minimumot tudott pedig folyamatosan 30 alatt marad. 30 alatt amúgy semmi sem folyamatos játékban...

    Általában telóról írok, így gyakran elgépelek dolgokat, találd ki mit akarok! #### Kedvenc hirdetéstípusom: Eladó laptop, Ár megegyezés szerint Aztán álmodd meg mit adna el és mennyiért!?

  • nagysandor88

    tag

    válasz Xaels #110 üzenetére

    Nézd meg az első hozzászólásom. Az abban felhozott esetben melyik kártyán játszhatóbb a metro2033, akár többször akár egyszer esik le 7-8 fps-re a sebesség? GTX580 vagy HD7970, mert szerintem utóbbin.

    A beépített benchmarknal az első másodperctől mér.

    [ Szerkesztve ]

    Általában telóról írok, így gyakran elgépelek dolgokat, találd ki mit akarok! #### Kedvenc hirdetéstípusom: Eladó laptop, Ár megegyezés szerint Aztán álmodd meg mit adna el és mennyiért!?

Új hozzászólás Aktív témák