Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gondoni

    csendes tag

    Hát, nem lesz egyszerű. Természetesen valahol muszáj lesz kompromisszumot kötnöd, hiszen ha a hifi-bogár elszabadul, hamar mélyen a málnásban, a negyedmilliós komponensek között köthetünk ki... :DDD

    Persze nagyon sokat tud adni egy jó sztereó rendszer, emellett akár generációkat ki tud szolgálni, úgyhogy meggondolandó a kibővített költségkeret, vagy a fejleszthetőség szem előtt tartása (kisebb hangsugárzó + erősítő páros). Alapból én is a 2.0-t támogatnám, de írtad, hogy nem lenne annyira szempont a zene. (Azért egy jobb szettel előfordulhat, hogy megjönne a kedvetek valami közösen szimpatikus műfajban, nem?) :K

    Nem tértél ki arra, hogy jelenleg mi a hangforrásod? Ha alaplapi chipset, akkor erősen javaslok 8-10000 Ft-ot elkülöníteni valami értelmes hangkártyára… esetleg ha van digitális hangkimenete, ezt az összeget át lehet csoportosítani egy digit bemenetes cuccba.

    A költségkereteddel érdemes lehet megfontolnod a használt piacot (pl. itt a Hardverapró), jó dolgokat ki lehet fogni, és pont a hangcuccok nem igazán avulnak vagy használódnak el (simán kifoghatsz olyan motyót, mintha másfél-kétszeres keretből gazdálkodnál).

    További irányokba, konkrétum nélkül pár alternatíva, mehet a net túrása, ha már úgyis itt a nyakunkon a Black Friday:

    Nézz szét a mikro/mini hifi termékek között is, néha találni meglepően jól sikerülteket. Pl. egy ilyen van a konyhánkban: https://edigital.hu/mikro-hifi-rendszer/samsung-mm-e330-mikro-hi-fi-p216713

    Szigorúan filmezésre megoldás lehet még a ma divatos soundbar-ok valamelyike, akár mélyládás szettet is kifoghatsz a keretedből (digit bemenet adott, általában Bluetooth is, szóval szólhat a telóról is).

    Vagy: egy valamirevaló fejhallgatóból nagyságrendekkel jobb hangot kapsz, mint egy ugyanannyiba kerülő hangsugárzóból…

  • gondoni

    csendes tag

    válasz UnA #8 üzenetére

    Ezért is nehéz konkrét terméket ajánlani, és ezért alapvető a személyes tapasztalatszerzés, hallgatózás bármiféle döntés/vásárlás előtt. A marketingesek/Kínában (a kettő együtt különösen) bármire ráírnak bármilyen számot... A marketinges legalább megpróbálja megmagyarázni, hogyan értsd azt, miért jó, miért fizess érte többet, hiszen ez a dolga. :D

    Valaki tök jól elbulizgat otthon egy alsó polcos bögre-szettel vagy egy kihangosított telefonnal, míg más zokogva megy a Dunának, amikor az ötmilliós rendszere nem bontja ki kellően a koncertfelvételen a másodhegedűs E-húrjának a felharmonikusait.

    Ha belőtted a saját szintedet-igényedet, akkor fogod tudni, hogy éppen milyen kompromisszumra kényszerülsz a keretedből, vagy már elérheted vele, hogy nem a rendszeredet, hanem a zenét hallgatod. (Esetünkben a film cselekményébe feledkezel).

    Viszont, ha sokat hallgatózol, megtanulod, hogy mire figyelj, akkor előbb-utóbb csak megindul az a hifi-bogár! :DD

  • gondoni

    csendes tag

    válasz Samus #10 üzenetére

    Az adatlapod alapján majdnem ugyanaz az alaplapunk (nekem Pro4 nélkül), így tapasztalatból tudom, hogy ennek az integrált Realtek zajgenerátornak igen harmatos az analóg kimenete... És ezen biztosan nem javít a bizonytalan tápellátása, a gépházon belüli elektromos zajok, valamint az analóg összekötő kábel minősége/vesztesége.

    Sajnos az Edifier-rel egyáltalán nincs tapasztalatom, így a neten tanulmányozva viszont szimpatikus, simán kinézem belőle azt, amit írnak róla.

    Hát igen, ezek a hangszórók sem fogják átírni a fizika hullámterjedési és hangtörvényeit, ám ügyes mérnöki munkával, doboz méretezéssel egy kisebb hangszóró is becsülettel helyt állhat lentebb is. Ha nincsenek gyomor masszírozási, kanapé ugráltatási igényeid, és többre becsülöd az 50-60Hz környékén is a hanghűséget a 30-40Hz-es puffogásoknál és brummogásoknál, akkor elégedett lehetsz egy 4"-os hangszóróval is.

    A 2.1-es rendszereknek a magas és a mély tartomány közötti sávval van nagy bajuk, nehéz ügyesen illeszteni őket, ráadásul kényesek a megfelelő elhelyezésre is. Pedig a középtartományra azért sokunk füle érzékeny, hiszen pl. a beszédhangok java itt tanyázik, és számos infót/érzelmet közvetítenek. Egy tucc-tucc zenénél persze örülünk, mert cseng is meg bong is minden, de egy hangszert azért illene felismernünk vele... :DDD

    Fr@nkieWilde - Használt mini hifi téma:
    Ugye-ugye?! :K Régen még tényleg megadták a módját, az ezredforduló környékéről egy Sony, Panasonic (neadj'isten Technics) is aláz minden mai csilli-villi bazári hangcuccot, mélyládástól, sok.1-estől! Mennyit csorgattam rájuk a nyálamat, akkor ezek újan simán 80-100ezerért mentek!

    ZolikaDB: ennél az alaplapinál bármi jobb! A nyáron kiesett a külső hangkártyám, így "ló híján" használatba vettem, bekötöttem az - egyébként egészen jó - rendszerem elejére az alaplapit. Hát, AZONNAL a hardveraprón kötöttem ki, és inkább beszereztem egy dedikált hangkártyát (Xonar DX lett), amivel aztán egészen meg is barátkoztam. Az integráltnak egyetlen mentsége a digit kimenet lehet...

  • gondoni

    csendes tag

    válasz Lalikiraly #40 üzenetére

    A stúdió monitorokkal nekem jórészt a kinézet a bajom, nem minden élettérbe lehet őket ízlésesen beilleszteni. Sajna nem hallottam egyet sem, de ha valahol, akkor náluk garantált, sőt egyenesen elvárás a színezésmentes forráshűség. Vannak, akiket pedig egyenesen zavar ez a sterilitás, akik inkább melegségre, zeneiségre vágynak.

    Azért a nagy(obb) hangszórónak is megvannak a korlátai: nagyobb, nehezebb, lassabb, nehezebben vezérelhető a membránja, aminek a középtartomány látja a kárát. Kétutas rendszerben meg szoktak állni 16cm-es méret környékén, vagy több kisebbet kötnek párhuzamosan, így növelve a membrán együttes felületét.

    Azért durva mély hangokat lehet kicsalni egy 16cm-es hangszóróból is, a kínálat túloldalán lévő extrém példa a nálam ketyegő Dynaudio A52-es polcsugárzó, ami mellől akkor adtam el a (szintén Dynaudio) mélynyomót, amikor észrevettem, hogy valamikor 2-3 hete elfelejtettem bekapcsolni, és nem is hiányoltam! :DDD
    Na jó, az árára is szükség volt éppen, illetve panelben lakunk kisgyerekekkel, azóta ritkán van alkalmam úgy istenigazából elereszteni a gyeplőt...

  • gondoni

    csendes tag

    válasz Fr@nkieWilde #55 üzenetére

    A hifi mindenkinél egy útkeresés. Akinél felmerül az igény a minőségi(bb) hangra, az megindul az úton, és egészen addig támolyog-tévelyeg jobbra-balra, amíg össze nem áll az a rendszer, amivel elégedett lesz, illetve van kerete a továbblépéshez. Ez vagy a fülén, vagy a pénztárcáján múlik. Nem olcsó hobbi, de sokat segít, ha ez az út minél egyenesebb, kevesebb állomással és zsákutcával.

    Samus kolléga továbblépése ez lenne: max. 40k a 2.1-es alap Logitech után,integrált hangkeltővel, főleg filmnézésre. A következő állomást szeretné éppen belőni, ehhez kért segítséget (talán már meg is bánta :D ). Abban megegyezhetünk, hogy SOKKAL jobb rendszere lesz, bármerre megy is tovább. Most arról megy a vívódás, hogyan tudja ezekkel a paraméterekkel mindezt kimaxolni.

    Ezen a szinten bőven marad kompromisszum a rendszerben, az viszont Samus ügye lesz, hogy ezt megkösse. Mi már megkötöttük a sajátunkat. Azt is jól tudjuk, hogy merre tudnánk továbblépni, menyiért. Nekünk „könnyű”, hiszen már mögöttünk van a saját utunk. :)
    (az első saját "hangfalam" valami gagyi koax elrendezésű autóhangszóró volt valami műanyag villanyszerelő dobozba csavarozva... :DDD )

    Nekem nagyon tetszettek az összehasonlító videók, és bár ki tudja, milyen mikrofonnal, hogyan rögzítve, Youtube által átkódolva, saját valamilyen rendszeren visszajátszva mi marad meg belőle, a különbségek azért számomra tanulságosak voltak.
    Ahogyan én hallgattam, (tablet + agybadugós Sony füllhallgató) a Mackie mindkét teszten jobban domborított, magabiztosabban és kiegyensúlyozottabban játszott, a CR4-es igen megnyerő volt, ráadásul mintha olcsóbban is adnák a versenytárs Edifiernél.

Új hozzászólás Aktív témák