Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wallace 234

    őstag

    válasz Piftuka #48 üzenetére

    Így van itt elég jól le van írva, próbáltam én is leírni miért kell a fényerő. A HDR legfrappánsabb megfogalmazása: „a világos dolgok legyenek valóban világosak, a sötétek valóban sötétek, és a részletek mindkét tartományban legyenek láthatóak”. Azaz nemcsak a dinamikatartomány nagysága számit, hanem az is, hogy mind a világos, mind a sötét régióban a lehető legtöbb árnyalat legyen látható, azaz ami a valóságban különbözik, az a megjelenítőn is különbözzön. Aztán majd csak rá jönnek, hogy kell ez a fényerő meg kontraszt.

  • repvez

    addikt

    válasz Piftuka #48 üzenetére

    mint irtam, értem és egyet is értek azzal amit leirsz, de ez az elm élet.
    A gyakorlat meg az, hogy a TV készülékek egyáltalán nem képesek igy megjeleniteni a képet.

    Csak egy egyszerü példa a 3 éves LG 4k LCD tv-m, ha fekete háttérnél csak az egér nyilat mozgatom a képen akkor nem az egér nyil lesz csak fehét minden más fekete hanem egy 10cm-es sáv függölegesen kivilágosodik, mivel a local dimmind a teljes kijelzőre sáűvban aktiválodik.
    Tehát a példádnál maradva ha a napkorongot 1500 nittel meg is világitja a panel akkor a kép alján ha lenne egy barlang akkor azt a sotétjét szépen kivilágositaná a local dimming miatt. ÉS minél magasabb a fényerő annál jobban kifakitja a sötétet is, meg ugye nem csak az a kis részen lesz nagy a fényerő hanem egy elég nagy felületen, hogy bántoan erős legyen a szemnek.

    Ha csak tényleg ott és azok a pixelek adnák a nagyobb fényerüt ahol kell, akkor nem lenne probléma, de ha a képernyő negyede a film teljes ideje alatt fullon világit a képedbe az eléggé zavaro.

    Nem mindegy az életben sem, hogy valami csak egy pillanatra megcsillan a szemedbe vagy hgosszabb ideig fullon belevilágit.

    A másik dolog, hogy akkor miért nem adja a kalibrálásnál a legjobb kontrasztot a legnagyobb fényerő ? miért van az, hogy gépi kalibrálással is 17% os fényerőnél és 50% os kontrasztnál van a legjobb szinhelyesség?

    Ugy kellene lennie, hogy a legnagyobb fényerőnél kellene kijönnie a legtöbb kontrasztnak is és a legtöbb árnyalatnak .

    Arról nem is beszélve, hogy a kalibrátorral egy részét a kijelzönek tesztelik, de amikor meg néznél egy olyan képet, ahol mondjuk egy napfelkelte van és jobbrol jön fel a nap, a nap miatt azon az oldalon az alsó sotét rész is világosabb lesz mint az ellenkező oldalon és nem lesz homogén a kép.
    OLEDnél persze ez nem gond, de az LCD- bármenyire is jó, ez gond lesz.

Új hozzászólás Aktív témák