Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Blackmirror

    senior tag

    válasz k850 #23819 üzenetére

    Voipot pl a vodafone is tiltja.(Az internet-alapú hangátvitelt (VoIP) a Matrix 5 csomaggal tudod használni-ez van az egyéb tudnivalókban az internetes tarifáknál.)Tehát csak bizonyos tarifákban elérhető elvileg.

    [ Szerkesztve ]

    iPhone X@R, iPad Pro

  • kali

    legenda

    válasz k850 #23819 üzenetére

    ennyire nem egyszerű azért a dolog, simán lekorlátozhazják, az mms más téma, az nem számít bele a mobilinternetes adatkeretbe.
    nem a társadalomra kell veszélyesnek lennie, bőven elég, ha a szolgáltató hálózatára az, még a vezetékes internet esetén is rögzítik a szerződéses feltételekbe, hogy extrém használat esetén korlátozhatják a forgalmat.
    adott esetben az a lényeg, hogy alacsonyabb - árazású - mobilinternetes csomagokban ne az olcsóbb adatforgalmas hangátvitelt használja az előfizető, hanem a drágább normál telefonálást, és ha jogilag megteheti, akkor meg is teszi, hiszen ő szolgáltat, az előfizető pedig eldönti, hogy melyik csomag milyen feltételekkel felel meg számára, és arra fizet elő, vagy nem...
    az előfizető szemszögéből nézve csúnya, hogy elveszik az olcsóbb telefonálás lehetőségét, a szolgáltató oldaláról viszont nem okés, hogy alacsonyabb díj ellenében, még az adathálózata is jobban van terhelve, szóval tesz ellene.
    mindennek - legalább - két oldala van, mérlegelni kell.
    megemlítem azt is, hogy régebben akár szoftveresen is tiltottak és/vagy kivettek adott jellegű funkciókat a szolgáltatós készülékek firmware verziójából, voltak belőle problémák, mára már kevésbé nyúlnak bele ilyen szempontból a szolgáltatók a firmware verzióikba, meg ugye semmiből sem tart lecserélni a szolgáltatós szoftvert a telefonokon, de vannak még jogi lehetőségek a korlátozásokra, nem mindig az előfizető dönti el, hogy mit kap, hanem a szolgáltató ad bizonyos szolgáltatásokat különböző árketegóriákban, és az előfizető eldöntheti, hogy melyik felel meg számára, vagy egyáltalán valóban megfelel neki valamelyik, vagy nem.
    csak sima előfizető vagyok én is, nincs szolgáltatós érdekeltségem, és nyilván én is a lehető legtöbbet szeretném kapni a pénzemért, de a szolgáltatót is megértem valahol, én sem örülnék neki, ha az ellenoldal mondaná meg, hogy adott összeg ellenében mit kell adnom, pláne ha az aránytalanul több, mint az ellentételezés.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák