Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #33253120

    törölt tag

    válasz Zsozsoka 74 #28949 üzenetére

    Ne már.... :)
    Egyszerűen csak nem értem, de jellemzően elfogadom, csak néha picit morgok miatta. :)

    Viszont, hogy valamennyire on is legyek.

    Szóval az Android elég sokat változott a 2.3 (?) óta, és sok esetben nem a rendszerrel van a baj, hanem rá telepített programokkal.
    Sok esetben egy app nem csak annyi amit ki tudsz söpörni az alkalmazásváltóban, hanem jó linuxos daemon-ként fut egy másik része is ami meg azért felel, hogy a kedvenc játék jelezzen ha mehetsz répát kaszálni, vagy manót hentelni, esetleg a 3rd party mail app pittyenjen amikor kell, vagy a kedvenc launcher ne legyen lecsukva memóriaoptimalizálás ürügyén. És na ezek azok a vackok amelyek egyrészt fogyasztanak, másrészt magát a rendszert tartják sok esetben ébren, és emiatt bizonyos rendszerkomponensek többet fognak kajálni az akkuból.
    Vagyis, ha jó SOT kell, mert arra porcosodik, akkor takaríts le minden olyan appot a telefonról amit nem használsz napi szinten. Majd felrakod amikor szükséges, és utána meg leszeded. Hosszútávon 30 mega alatti appoknál megérheti.

    Én két dolgot szoktam tiltani, de azt is csak azért mert nincs hozzá kézi vezérlés. Ez a facebook app manager, és a facebook app installer. Egyszerűen nem értek egyet a működési metódussal, azaz hogy egy általam Play áruházból telepített appot egy másik app rejtett komponense akar frissíteni annak ellenére, hogy minden automata frissítés le van tiltva a telefonon.
    Na, abbahagyom, mert már csapongok a témák között. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák