Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szabónagymer

    aktív tag

    válasz Olyasmi #46757 üzenetére

    Amire Te gondolsz, az a Task killer. De ilyen alkalmazás van az androidban, csak autómatikus.
    Ha túl sok alkalmazás fut a háttérben, a droid kilő belöllük, hogy memóriát szabadítson fel. Pl megnyitsz 10 alkalmazást, majd csak kilépsz belölle, és megnyitsz egy 11.-et. Akkor droid kilövi a listán levő 1.-t, hogy ismét csak 10 alkalmazás legyen a memóriában. De tévedés ne essék, ezek nem futnak, csak szünetelnek. A homegomd csak egy "tartalom jegyzék".
    Amivel érdemes bűvészkedni, hogy megnézed mi az ami tényleg fut, pl. közzösségi alkalmazások, amik állandó netkapcsolatban vannak, pl. face, viber, skyp... időjárás alkalmazás, na és a kezelőöfelület, ha nem gyári launcshert használsz.
    Bár nem taglaltad, miért akarsz egyénileg belenyúlni a háttérfolyamatokba, de gondolom memória ügy miatt.
    Ha rootolod a telót, előhozható egy fejlesztői mód, ahol be lehet állítani, hogy mennyi háttár alkalmazás futhasson, de én még nem vettem észre változást, ha korlátoztam. Szerintem ezt a részét ne piszkáld. Amúgy meg a task killerek még rontják az üzemidőt, mint javítanák.
    De ha mindenképp erre hajlasz, a cm romok képesek többféle memória kezelés üzemódokra. Ott lehet még próbálkozni...

Új hozzászólás Aktív témák