Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lcee79

    őstag

    válasz Curtain #5466 üzenetére

    Én is mindig 100%-ra töltök.

    5 évig használtam egy Mate 10 pro-t, mindig 100%-ra töltöttem,
    de szinte sosem merült 20% alá :)
    Most hogy megvan az S22 Ultra már nincs nagy igénybevétel, de otthon van.
    Tegnapelőtt pont éjfélkor lett kész a töltés 100%-ra és lehúztam. (5 éves akksi)
    Igaz már nincs benne sim és nem volt használva nap közben
    Tegnap este ránéztem 22 óra alatt 3%-ot merült.
    A mostani telefonok 3%-ot simán lemerülnek egy 6 órás éjszaka alatt, úgy is ha minden szinkronizálás ki van kapcsolva.

    Szóval én úgy tapasztaltam, hogy a 100%-ra töltés nem tette tönkre egyáltalán az akksimat. és ez 5 év távlatában szerintem hosszútávú tapasztalatnak lehet mondani.:)

    https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

  • subset

    senior tag

    válasz Curtain #5466 üzenetére

    Én is 100-ig szoktam általában...de nyilván van valamennyi értelme a 85%-nak. Neked kell ezt mérlegelni.
    Sok helyen mondják még ugye, hogy ne töltsd tele (laptopoknál is van hogy alapból nem tölt teljesen fel)

    @kchris78
    Igen a zsebedben és az autóban is melegszik - de a zsebedben nyilván nem töltöd közben, tehát ott nincs különösebb igénybevétel az akku felé - hacsak nincs beakadva egy messenger :)
    Illetve forró autóba is az év csekély részében kerül csak a teló - és azzal nem tudsz mit kezdeni, ellenben töltőre minimum 2 naponta ráteszed télen nyáron.

    A lényeg szvsz, hogy foglalkozol-e azzal - érdekel-e, hogy kíméld vagy sem a lassabb töltéssel - persze csak abban az esetben ha neked ráér mire megvan lassabban is ! És az is lehet, hogy nem sokat nyersz a kíméléssel...Mindenki úgy csinálja ahogy akarja ! :)

    Azt azért meg lehet figyelni, hogy főleg almáék és jelen esetben a samu sem annyira erőlteti, hogy megnyerjék a töltési versenyt...elgondolkodtató ez is.

    Használj Te is szabad szoftvert !

Új hozzászólás Aktív témák