Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallerlaller

    addikt

    válasz hallerlaller #529 üzenetére

    egyedi rom telepítés:

    1. töltsd le a kívánt romot a megfelelő helyről. 2 féle rom létezik, amelyik tartalmazza önmagában a google gyári alkalmazásait (gmail, google play, stb..) és amelyik nem.
    A részemről ajánlott Android Open Kang Project, röviden AOKP rom is ez utóbbi csoportba tartozik. Legújabb variánsa a build28, itt elérhető: [link] Ráklikkelve a linkre válaszd ki a készülékünket (Galaxy Nexus GSM), azonbelül is a 'mirror2' linkret, majd ezután a lista aljáról a gapps-t is töltsd le.
    Részemről ajánlott még a Foxhound rom, legújabb gsm variáns a 0.4, innen letölthető: [link] (ez viszont tartalmazza a gapps-t is, tehát itt nem kell külön letölteni)
    Ezek zip formátumban elérhetők, kicsomagolni tilos!!
    Győződj meg róla, hogy a telefonod normál állapotban van, csatlakoztasd usb kábellel a számítógépedhez, így MTP módba fog kerülni, majd másold fel rá a kívánt romot zip formátumban, illetve a gapps zip-et is.
    2. Ha ez megvan, kapcsold ki, kábelt húzd ki, majd rakd fastboot módba a telefont a már ismertetett módon (hangerőfel+le+bekapcsoló gombok nyomva tartásával).
    Ha bejött a 'start' felirat akkor a hangerő gombok nyomogatásával állítsd át amíg azt nem látod hogy 'recovery mode' ezután röviden nyomd meg a bekapcsoló gombot és be fog jönni a cwm recovery.
    Recovery menüben ugyanúgy a hangerő gombok le-fel nyomogatásával tudsz navigálni és a bekapcsoló gomb megnyomásával kiválasztani, először navigálj el és válaszd ki a 'wipe data/factory reset' majd a 'wipe cache' menüpontokat, ezután esetleg a 'mounts and storage' menüpont alatt a 'format /system' format/cache' és 'format /data' menüpontokat is. Ezután navigálj el az 'install zip from sdcard' és azon belül a 'choose zip from sdcard' menüpont után látni fogsz egy könyvtárstruktúrát. Na itt odanavigálsz és kiválasztod a romot - aokp esetén: aokp_maguro_buil-28.zip, települ, majd ezután a gapps-ics-20120317-signed.zip-et is. Értelemszerűen ha a Foxhound romot választod ott már nem kell gapps. Ha megvan akkor '******Go Back*****' és 'reboot system now' és ennyi :)

    Nem kell megijedni, pofonegyszerű az egész, csak azért lett ilyen hosszú mert igyekeztem tényleg elég szájbarágósan :D

    Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

Új hozzászólás Aktív témák