Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #00137984

    törölt tag

    válasz LeslieG Jr. #8 üzenetére

    [link] A hűtésre lehetne valamivel nagyobb figyelmet szentelni és nagyobb bordákkal visszafogni a melegedést, mielőtt az fogná vissza a teljesitményt. Viszont némelyik NVMe foglalatos lapba a robosztusabb hűtésű SSD-k nem helyezhetők be. Itt viszont az alaplapok nem készültek fel erre a problémára időben, mert most jelentek meg az első NVMe SSD hűtésre felkészitett lapok. Jópáran nem használnánk a gépben ennyire kazán SSD-t, ha már eddig korszerűsitettük alacsony fogyasztású gyártástachnológiás hardverekkel.

  • #00137984

    törölt tag

    válasz #72042496 #35 üzenetére

    Hullik vagy nem hullik, de némelyik Samu SSD ideje korán elkezdi hullatni az életerejét. 3-4 hónapos PRO SSD-n a lapkák ne kezdjenek a meleg miatt idő előtt károsodni. Persze ez nem gond, ha 80-90%-ra beáll és csak hosszú hónapok múlva romlik lassú ütemben tovább. Viszont ha ennyi idő eltelte után havi 10%-ot esik, akkor ennek már nem örülünk. Igy már a meghibásodás és adatvesztés valószinűsége magas. A legjobb az lenne ebben, hogy ha a garanciaidő lejárta előtt tönkrevágódna a drága és gyors SSD. :)

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz #72042496 #38 üzenetére

    A Nand lapkákra való adat írásnak az egyenletesre szabályozott hőmérséklet lenne az ideális (legfeljebb 60 fok), mert ilyenkor a feszültséget sem kéne leszabályozni vagy nagy ingadozással alkalmazni. Ha magas hőfokon jár az SSD, ilyenkor az adatátviteli sebességet és a feszültséget visszaveszi a vezérlő. A Nand lapkáknak a folyamatos terhelés közben kialakult állandósult meleg meg nem használ. Prociknál és videókártyáknál is van egy thermal limit, ami nyilván egy SSD-re is vonatkozik. Memóriakártya és pendrive-ra inkább a hirtelen meghibásodás jellemző, ezért a Nand lapkák folyamatos romlása még igy is egy jobbik eset.

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    HDD passziv és aktiv hütések eddig is voltak. Egy HDD méretű hűtőborda, amire egy-két kis apróság venti rákerülhetett ritkábban. A kis sivitó szélzaj időnként talán még a morgó ventik hangjánál is zavaróbb tud lenni. Ezek a HDD-k sem egy nagy fogyasztók a gépben viszont ha valaki a WD Black 10000 RPM fordulata és az ezzel járó hőtermelés és melegedés miatt aggódott, akkor bevállalt egy ilyen hűtést. Igy a hőmérsékletek a müködési tartományon belül maradtak és az élettartam miatt sem kellett aggódni. Ez a Samu 960 PRO SSD is a kategóriáján belül a gyors adatátvitelben tünik ki, ezért a hütése ne egy kis rézlemez legyen a cimkében. Ez csak úgy hirtelen szétteriti a keletkezett hőt, amit más alkatrészekre átvezet. Egy speciálisan SSD-re fejlesztett hűtés a hőt jobban elvezeti az alkatrészektől, ezért azok nem forralják az egész SSD-t. Videókártyákon a jóféle hűtések a VRM-et és a memóriákat és a GPU-t elkülönitett bordafelületen hütik, ezért a tuning és használat közben is nagyobb teljesitményre képesek. A terhelés intenzitása egyes felhasználok gépeiben a magas kihasználtságban többet megy, ott a melegedés folytonosabb, ezért nincsen annyi visszahülési idő akár órákon keresztűl amig egy adott feladat tart. Ez a közel 100 fok meg attól függően, hogy milyen sűrűséggel megy az SSD a felső átviteli teljesitményben (3.5GB/s), akár sűrűbb időközönként visszaeshet, mert kevés a hűtés hatásfoka. Ismert, hogy egyes hardverekben gyenge hővezető képességű hűtőpasztát használtak és azok a hardverek melegedtek is, hiába került némelyikre elég komoly hűtés. Ez a hűtőpaszta cserével akár 15 fokkal hűvősebb müködést jelentett. Itt a hűtés gyárilag adott és az eltávolitása lehet garanciavesztést jelent. Arra a cimkére meg nem tehetsz másik hűtést, mert az "hőcsapdát" okoz vagyis ott megszórulna a meleg, de kétségtelenül ettől a megoldástól akkor is hűvősebb lehetne.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák