Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vadkörte

    addikt

    válasz dfsz34 #97 üzenetére

    "...ssd-m ugyan nincs olyan, ami több éves, de pendriva-ra már lassan 2,5 éve kiiírtam adatokat, most direkt megnéztem, mert ez egy nagyon régi pendrive és 1,5 évig még gépközelben sem volt, nemhogy bedugva, áram alatt és simán olvas mindent."

    Na azért az elég meredek lenne...

    Nemrég adta meg magát 3 év igen intenzív gyilkolása után a 4GB-os Kingston Data Traveler pendriveom és abban tudtommal 0 hibajavító áramkör van. Kapott szegény mindent. 2,5 évig leválasztás nélkül rángattam ki mindenféle gépből. Közöttük igensok Vargáné és Tsa Bt. Tápegységgyár által készült tápos is volt.

    Egy OFF példa az elhasználódásra. Volt valamikor régen - 2004 - egy Nikon D70 nevű digitális fényképezőgép. Abban az időben még a profi gépek zárszerkezete is 50-100.000 expozíciót bírt ki. (ennyire vállalt garanciát a gyártó) A D70-nél meg sem mertek adni számot. Egy jelenzős részük még mindig üzemel. (köztük az enyém is) Van a Naaagy Internet valamelyik rejtett bugyrában egy oldal, ahová az elhalálozáskori expozíciós számokat írhatták fel a tulajok. A D70-nél olt 35 expó is és volt 200.000 expo is. A hozzá képest ~5x olyan drága csúcsgépnél volt 2-3 expo is. Persze kevesebb, de nem is fogyott belőle annyi... :)

    Üdv. V. Körte

Új hozzászólás Aktív témák