Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kelly416

    veterán

    válasz ntomi0730 #35 üzenetére

    De miért kell mindig jobbat és jobbat kihozni? Egy ACE-közép kategóriás gépet miért kell összevetni egy Galaxy Advance-géppel, ami az egykori csúcsmodell javított kiadása? Pont előtted írták, nem kell mindenkinek csúcs. Én is elvagyok egy RAZR I-n, ami nem csúcs, de legalább drága volt. :D Én pl. az anyaghasználat és a keskeny káva miatt vettem, nem csilli-villi fps-t vagy NFS 86-ot játszani. Van olyan, aki az ACE formatervét szereti, vagy éppen elég ez az igényeihez. Nincs ezzel semmi gond.

    A gond ott van, hogy kicsi az akku, várhatóan magas az ára és nem is jut eszébe senkinek ezeken változtatni. Szinte mindenre van opció, vékony keret, vastag keret, amoled, super lcd, stb., lehet variálni a kamerákkal, van itt minden kérem szépen. Csak jó üzemidő nincs és relatíve kis méretű készülék. A méretvitába nem megyek bele, mindenkinek van izlése, véleménye, és aszerint választ. Az üzemidő viszont kezdi elérni a kritikus határt a legtöbb esetben, ugyanúgy, mint az árak. Sokan vannak, akik szívesen mászkálnának 1-1,5 centi vastag készülékkel, de 3-6 napos üzemidővel. Az árak meg, "No comment!". Amikor megvettem az Omniámat, csorgattam a nyálam egy 160.000Ft-os (független ár) HD2-ért, amit úgy minősítettek, hogy csillagászati ára van. Most 160.000-200.000Ft között vannak a csúcs telefonok, ha csak az android piacot nézzük. Az i5 16gigás változata is fölötte van ennek, de még a baromi jó Lumia 920 is 160.000Ft körül mozog, amiről mindent olvastam már, csak jót nem nagyon. Viszont a minimálbérek mennyit is emelkedtek azóta? Vagy mennyit emelkedett annak a fizetése, aki akkoriban is és most is ugyanott-ugyanazt csinálja? Az átlagbérekről megint nem nyitunk vitát, mert a kirívó esetek nagyon eltorzítják a valóságot. Ehhez képest mérhetően sokkal jobban emelkedtek a készülékárak. Bár, ameddig van felvásárló erő, ameddig a tizenévesek almával meg S3-S4 stb. készülékekkel szaladgálnak, addig hiába is szeretnénk, hogy lejjebb menjenek az árak. :(

  • kelly416

    veterán

    válasz ntomi0730 #37 üzenetére

    Ok. Igazad van. Mondjuk engem nem bánt, hogy ennyi féle készülék van, mert van választék.Az meg, hogy értelmes lépés volt-e... msjd a vevők mutatják/fórumozzák. Csak az árak csökkennének már. De ameddig annyit gyártanak, hogy a készlet 1/2-e a polcokon meg raktárakban rohad, cserébe az fizeti ki, aki a másik 1/2-et megveszi, nemis mennek lefelé az árak. Valahogy kompenzálni kell a túltermelés által keltett űrt.

Új hozzászólás Aktív témák