Hirdetés

----------------
2018. november 16., péntek

(#1) Chiller

Chiller
(senior tag)

King Long.... na annál rosszabb buszon sosem ültem.

Gondolom ilyen "szuper" lesz akkor a többi spec is...

(#2) tntmax válasza Chiller (#1) üzenetére

tntmax
(fanatikus tag)

Mesélhetnél az élményeidről.

(#3) NandoXXL válasza tntmax (#2) üzenetére

NandoXXL
(senior tag)

De a Volánbusz és az alvállalkozók nem is az offshore-háttér miatt verték ki a biztosítékot a közvélemény szemében, hanem a Kínából származó buszaik miatt. Az említett operátorok több mint százat szereztek be, az LE kialakítású, helyközi King Long XMQ 6121G-ből és a távolsági XMQ 6127-ből, amelyekre a 2008-as forgalomba állításuk óta folyamatosan záporoztak az utasok és sofőrök panaszai. Hiába építettek a buszokba nyugati gépészetet (ZF futóművek, Cummins motor, Wabco fék, Thermo King légkondi és ZF váltó), ha rossz a fűtés, az ajtók kinyílnak menet közben és tenyérnyi foltokban hullik a buszok fényezése. Nem csoda hát, hogy az elmúlt években többször is felvetődött, hogy a három alvállalkozót – főként a buszokra panaszkodó utasok miatt – kirúgja a Volánbusz. Azonban egy prózai ok miatt erre nem kerülhetett sor: a Volán nem tudott beszerezni a több mint száz kínai busz pótlására új buszokat, legalábbis eddig.

https://totalcar.hu/magazin/hirek/2016/08/09/kidobja_a_kinai_buszokat_vonalairol_a_volanbusz/

Remélem nem kötekedni akartál, kínai fos szart láttam már én is, ne kívánd senkinek.

(#4) zetor2000 válasza tntmax (#2) üzenetére

zetor2000
(fanatikus tag)

Egy időben sokat utaztam ilyen King Long busszal, a fentebb említett Volán járatán.
Cca 2 órás út, és valami piszok kényelmetlen ülés. Emellett kezdetben minden rendben volt a beltérrel, de pár év után lehetett látni, hogy málik az üléskárpit, szakadtak le a csomaghálók az előtted lévő ülés hátuljáról, a szellőzés hol ment, hol nem, ésatöbbi. És ez olyan járat, hogy nem az utasok miatt lett ilyen, hanem egyszerűen elöregedett, szétment, elhasználódott. Emellett erre a vonalra tettek egy Setrát (Kässbohrer vagy mit) és a különbség zongorázható...

Angolórákat adok-veszek...

(#5) Jhonny06 válasza Chiller (#1) üzenetére

Jhonny06
(PH! kedvence)

És ebből aztán rendkívül nagy következtetéseket lehet levonni, mint tudjuk. :)

Niche parfümök szórófejes üvegben, különböző kiszerelésekben! Tom Ford, Creed, stb. http://bit.ly/2EIOAOx

(#6) tntmax

tntmax
(fanatikus tag)

Lazán kapcsolódó magánvélemény: szerintem a régi Ikarus buszok a legjobbak, 30-40+ éve mennek, noha mai szemmel nézve elavultnak meg gazdaságtalannak tűnnek, a funkcióját tekintve tökéletesek.

(#7) dabadab válasza tntmax (#6) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

"a funkcióját tekintve tökéletesek."

Főleg, ha mondjuk babakocsival meg se próbálsz felszállni rá :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#8) 5ent1nel válasza tntmax (#6) üzenetére

5ent1nel
(fanatikus tag)

A régi Ikaruszok "tudása" ma már nem szint! De pl. a gazdaságos üzemeltethetőség már az, sőt(!) alapkövetelmény. És akkor még sorolni lehetne...
;)

[ Szerkesztve ]

Imádnám a modern technikát, ha az nem utálna engem! Így viszont, csupán egálban vagyunk... ;)

(#9) REIT válasza tntmax (#6) üzenetére

REIT
(őstag)
LOGOUT blog

Igen, tökéletesen reprezentáltad a magyar gondolkodást. :)

Én most vagyok kint ázsiában és csak pislogok, hogy itt a "consumer" társadalmat milyen szintre emelték. Amit itthon mindenki fikáz, hogy drága, nemkell, minek (RGB házak és társai) itt meg kb csak ezt lehet kapni. Informatikai boltok tele vannak pakolva víz-hűtött rendszerekkel és kb mozdulni nem lehet a kipakolt árumennyiség miatt. Szerintem majd megéri egy blogpostot írnom erről képekkel....

Ázsia nem csak leutánozta a nyugatot, hanem kezd köröket ráverni! (Hogy ez mennyire "jó" vagy fenntartható megint más kérdés....)

[ Szerkesztve ]

(#10) E.Kaufmann válasza REIT (#9) üzenetére

E.Kaufmann
(őstag)

Láttam is egy ilyen videót egy szakállas sráccal, aki jack aljzatot vágott új szifonra, és a vlog-os Linus-sal (nem a Torwalds), azok is valami hatalmas plázában rohangáltak PC alkatrészeket venni és helyben építeni egy PC-t, ott is tele volt csilivili RGB házakkal és vízhűtéssel az összes bolt.

(#11) kretenallat válasza REIT (#9) üzenetére

kretenallat
(senior tag)

"Igen, tökéletesen reprezentáltad a magyar gondolkodást. :)"

Nos, ez is egy tokeletes mondat...

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#12) Mercutio_ válasza REIT (#9) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

A műmájer csilli-villi RGB vackok a nyugat alkonyát jelentik :K , eszerint ázsia ebben az irányban már előttük jár:DDD

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr Streacom ST-F7C mITX HÁZ, SB X-Fi HD usb-s hangkártya, Seiko SRP639 és SKX009 búvár-, Orient Chrono karóra, Gigabyte B360N Wifi mITX alaplap, Panasonic 20mm F1.7 II M.Zuiko 40-150 m4/3 obi, + 1000 hasznos holmi

(#13) Jhonny06 válasza REIT (#9) üzenetére

Jhonny06
(PH! kedvence)

"itt a "consumer" társadalmat milyen szintre emelték"

Miért, milyen szintre?

[ Szerkesztve ]

Niche parfümök szórófejes üvegben, különböző kiszerelésekben! Tom Ford, Creed, stb. http://bit.ly/2EIOAOx

(#14) Watchdog

Watchdog
(tag)

Itt már a vészharang kong:
[link]

(#15) 2xar válasza Watchdog (#14) üzenetére

2xar
(lelkes újonc)

Jogosan. Én jártam Kínában és eléggé az arcomra fagyott a pökhendi, lenéző mosoly, amivel megérkeztem hozzájuk. "Mi vagyunk a fejlett, kulturált, gazdag, hi-tech Európa, a tudás és a technológia és a jólét fellegvára. Kínában meg egy tál rizsért robotolnak az írástudatlan parasztok, hogy a fehér-embernek legyen Ájfónja." Na ja ahogy azt Móricka elképzelte!
Azóta is nagy érdeklődéssel figyelem Kínát és arra kellett rájönnöm: nincs itt semmi különös. Egyszerűen csak helyreáll a régi világrend: hamarosan Kína lesz (újra) a vezető szuperhatalom a világon mind technológiailag, mind gazdaságilag, mind hadászatilag (ebben a sorrendben). Ez elkerülhetetlen és csupán idő kérdése. De sokkal rövidebb idő lesz, mint bárki képzeli. Főleg hogy ilyen Trump-féle idióták, meg az EU-t szétzilálni akaró Putinok és Orbánok még évekkel gyorsítják is Kína hatalomátvételét.

(#16) Mercutio_ válasza 2xar (#15) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Miért, mikor volt Kína vezető szuperhatalom? ;] Vidéken és a nappal is szmogos városokban mennyit tarózkodtál?

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr Streacom ST-F7C mITX HÁZ, SB X-Fi HD usb-s hangkártya, Seiko SRP639 és SKX009 búvár-, Orient Chrono karóra, Gigabyte B360N Wifi mITX alaplap, Panasonic 20mm F1.7 II M.Zuiko 40-150 m4/3 obi, + 1000 hasznos holmi

(#17) Silenc3Hun válasza Chiller (#1) üzenetére

Silenc3Hun
(őstag)

Míg el nem olvastam a cikket, azt hittem rossz a cím :C

Xiaomi Redmi Note 4 | Xbox ONE | Xbox 360E | Lenovo ThinkPad X230

(#18) REIT válasza Jhonny06 (#13) üzenetére

REIT
(őstag)
LOGOUT blog

Nézzetek el Kuala Lumpurba és megtudjátok :R
Itt tényleg az az érzésed, hogy MINDENRE van pénz. Elképesztő építkezések, felfoghatatlanul nagy plázák. Iszonyat választék mindenből. És a többszörös mennyisége annak, amit szerintem ép ésszel el lehet adni. Legalábbis én ezt európai ("magyar") fejjel még nem egészen tudtam befogadni... pedig már jártam pár helyen :)

(#19) REIT válasza Mercutio_ (#12) üzenetére

REIT
(őstag)
LOGOUT blog

Eddig én is így gondoltam: már csak az RGB-vel tudnak eladni egy terméket? Rásózni a nagy felárat a userre?
Ha nincs pénzed, pont így gondolkozol és jogosan. Ha meg van, akkor meg azt mondod: kapok pár jópofa extra funkciót egy olyan termékhez, amit amúgy imádok használni, az ára meg pont nem érdekel.

(#20) 2xar válasza Mercutio_ (#16) üzenetére

2xar
(lelkes újonc)

Az elmúlt 2000 évből úgy kb. 1800 évig volt szuperhatalom, ebből 700 éven át vezető szuperhatalom... :DD

Voltam Shanghaiban és vidéken is egy keveset. De a világon senki nem költ annyit megújuló energiára mint Kína. Még a második helyezett USA is csak harmad annyit költ mint ők. Ez 1-2 évtizedes távlatban meg is fogja oldani a szmog-problémát Kínában. Shanghaiban pl. mióta én ott jártam, azóta is sokat javult a helyzet.

Egyéb kérdés? ;]

(#21) Mercutio_ válasza REIT (#19) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Ha nincs pénzed, pont így gondolkozol
:DDD És ha van, de nem vagy "gamer" akkor megnézed mire költöd a pénzedet, különösen, ha az a feláras cucc számodra nulla hozzáadott értéket jelent ;)

2xar: Úgy értettem, hogy EU-ból nézve. Amikor még hajózni is csak nagy szerencsével lehetett a szomszéd földrészig nem volt kivel versenyeznie globálisan ;]
Értem én, hogy lehet guglizni bizonyos szempontok szerint fantasztikus eredményeket, de mutass már ázsián kívül olyan nagyobb területet, ahol akkora méretű szmog van, olyan szinten írtottak ki komplett folyók és árterek élővilágát mint arra? Ilyen rombolás után van mire többet költeni, mint az usa, vagy az eu. Másrészt a népesség is lényegesen nagyobb, a károsanyag kibocsájtás is, így nyilván összegben többet költenek, ha nézünk egy másik mutatót és 1 főre leosztjuk máris egész más eredményt kapunk. (Avagy csak abban a statisztikában hiszek, amit.... ;]

(#22) 2xar válasza Mercutio_ (#21) üzenetére

2xar
(lelkes újonc)

"Úgy értettem, hogy EU-ból nézve. Amikor még hajózni is csak nagy szerencsével lehetett a szomszéd földrészig nem volt kivel versenyeznie globálisan "

Khm...selyemút?... Vagy amit linkeltem is: "In 1588 the largest English ships displaced 400 tons, China ’s 3,000 tons."

Bőven volt kapcsolat Kína és Európa között, nem voltak elszigetelődve egymástól. De hogy a nagy távolság miatt sosem keveredtünk nyílt konfliktusba/háborúba velük az a mi szerencsénk volt és nem az övék... Egyértelműen Kína volt a domináns tudományos, gazdasági és katonai hatalom évszázadokon/ezredeken keresztül. Közel s távol nem volt senki aki ujjat mert volna húzni vele. Aztán egy röpke 150-200 évre Ny-EU lett ez, majd ~50 évre az USA. De még 1-2 évtized és újra Kína lesz az. Csakhogy ma már nem fog számítani a távolság, pont annyira fogjuk érezni a dominanciájukat, mintha a szomszédban lennének.

A környezetszennyezés és a szmog az EU-ban és az USA-ban is sokkal rosszabb volt pár évtizeddel ezelőtt. Nem költöttünk a megoldására soha annyit mint most Kína, mégis sokat javult a helyzet. Kína pár évvel ezelőttig semmit nem költött rá, mindent a gazdaság növelésének szenteltek alá. Most már olyan szintre jutottak, hogy komoly hátráltató tényező kezd lenni a további fejlődésükben a szennyezés (elég pl. a szennyezés okozta halálozások/megbetegedések miatti kiesett gazdasági teljesítményre gondolni), ezért eldöntötték, hogy megoldják a problémát. Ilyen ütemben, ahogy haladnak, két évtized és a levegőjük is jobb lesz mint az EU-nak.

"így nyilván összegben többet költenek, ha nézünk egy másik mutatót és 1 főre leosztjuk máris egész más eredményt kapunk."

Az erre költött pénzt arányosíthatod a lakóssághoz, de még akkor is fej-fej mellett vannak az USA-val. De akkor elfejtetted a legfontosabb dolgot ebben az arányosításban: egy kínai ember ökológiai lábnyoma töredéke egy amerikainak, vagyis ez az arányosítás erősen sántít és akkor finoman fogalmaztam... Sokkal beszédesebb, ha a GDP-hez arányosítod. Márpedig a GDP-jük még mindig fele-kétharmada az USA-nak, így már nem is 3-szoros, hanem 5-6-szoros a költésük a megújuló energiákra. És ezzel kurva gyorsan be fogják hozni a lemaradásukat ezen a téren is.

(#23) REIT válasza Mercutio_ (#21) üzenetére

REIT
(őstag)
LOGOUT blog

Csak egy dolgot ne felejtsünk el: mi egy porszem vagyunk Ázsiához képest, ők meg imádják a csilli-villi dolgokat :DDD

(#24) FlashLed

FlashLed
(senior tag)

Sose hallottam Baidu-ról. Jó tudni,hogy ilyen is és saját gyorítója is lesz,

The Mechanic

(#25) hunluki válasza REIT (#19) üzenetére

hunluki
(fanatikus tag)

Én megvallom az őszintét nem értem ezt az RGB mániát. Oké, elsőre jól néz ki, egynek elmegy, akár egy kultúrált színnel még jól is nézhet ki de ez a hullámzás... Főleg a billentyűzet amikor RGB hullámokat ver ahogy gépelsz rajta... na ezekkel engem halálba lehet kergetni.

Magamnak még a stadby meg a disk activity led is ki van kötve, nekem ne villogjon semmi ha nem muszáj neki :D

(#26) REIT válasza hunluki (#25) üzenetére

REIT
(őstag)
LOGOUT blog

Nyugi én se értem, de nem is akarom érteni. Ázsia húzza a piacot, ők meg ilyenek:

:DDD

(#27) REIT

REIT
(őstag)
LOGOUT blog

A boltjaikról meg ennyit:

:))

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.