Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Milka 78

    nagyúr

    Szép eredmény az 1300x-től.A szorzózáras Inteleket ki is végezte és mindezt olcsóbban.A K-s proci ugyan ipc-ből megveri,de az meg dupla áron van,így ez nem releváns.
    Nice Work!

  • Milka 78

    nagyúr

    Nem a HyperX memóriával van a gond,hanem azzal,hogy egy típus alatt használnak Hynix és Micron chipet is és az utóbbit messze el ker kerülni,mert a Ryzen nem szereti.A Hynix nagyjából 2933-ig okés szokott lenni és a Samu-B amivel már komolyabb elképzeléseid lehetnek(vannak kivételek,mind negatív,mind pozitív irányba). Egyértelműen háklis erre az AM4 platform,kár is ezen rugózni,míg a Sky Lake az első 5 hónapban ezt a betegséget letudta.Ellenben az is igaz,hogy a Sky lake egy több éves platform csiszolgatása,míg a Ryzen vadi új,így érthető ez a helyzet.A boltba nem kevés memória/14-napos elállás volt/van,mert cseszik menni a memória az adott sebességen.Valószínű ha javulni fog is,de megszűnni nem fog az új revízióig ezen a probléma,addig is Trident Z-t a Ryzen mellé és problem solved.Magasan a legjobb magas órajeles szett,de érdemes bekérdezni a Ryzen topickba,hogy a felhasználói tapasztalatok mit mutatnak adott lap/memória szett esetén. :)

  • Milka 78

    nagyúr

    válasz hokuszpk #341 üzenetére

    Intel fronton simán megoldom 3200,de ha egy kicsit játszok az időzítéssel fesszel akkor lehet több is meglenne (mondom ezt full vakon,mert lehet nem is lpx-ed van ellenben ismerem mit is tud a platform).
    2 hónappal a megjelenés után a garantált 2133-as memória órajel ellenére a Corsair 2666 LPX 3200-on szaladt a 3000-es 3333,3400-on.
    Nálam perpill is egy totálisan nem támogatott memória fut 3000@3333-on,pedig olyan szinten nem kompatibilis a deszkámmal ez a szett,hogy ha a TRFC-hez érek bármilyen formában akkor porrá fagy (kifejezetten nem ajánlott modul Asrock Z170-be,de tesztelni akartam egy elméletet :D ).
    Mint mondtam ebben nagy az előnye a 1151-es platformnak,de ez nem meglepő a fentebb említett okok miatt.
    Én arra vagyok kíváncsi,hogy a Rev.2-be megoldják e végre az ICM érzékenységét,mert egy garantált +3200mhz-s (vagy akár inteli magasságú) memória órajellel igazán ütésképes platform lenne és szereti is a Ryzen a magas órajelet és a szűk időzítéseket. :K

Új hozzászólás Aktív témák