Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bot1978

    senior tag

    válasz kwzatz #50 üzenetére

    Szerintem ha i3-al tesztelnének csúcs VGA-t mindenki ki lenne borulva. :U
    Nem kicsit hájpos nekem ez a Ryzen story már.
    Ha megnézed szálanként hogyan is néz ki a dolog látszik, hogy 20% alatti a különbség a Ryzen 2700x javára egy mostani i3-hoz képest aminek jóval alacsonyabb az órajele (pl. 8100-hoz képest)

    Mivel az i3 TDP-je az Intelnél 65W GPU-val együtt az AMD-nél meg 105W GPU nélkül a 2700X. Szóval bőven emelheted az i3 órajelét, mire annyit fogyaszt majd, mint az AMD gyárilag, alapon. Ahogy emeled az i3 gyári órajelét el is olvad a szálankénti különbség a tuningtól.
    Lehet erre mondani, hogy az AMD-t is lehet húzni, csak ahhoz alaplap meg azon jó VRM is kell, hogy egy alapból 105W-os CPU-t húzni tudj nem beszélve a hűtőről, ami nem két forint.

    Szóval az most egyik részről oké, hogy végre lehet olcsó i3 helyett AMD-t is venni játszani, amire rá lehet fogni, hogy jobb, csak ettől még ezzel csúcs VGA-t tesztelni? Ehh? Mer’ez a Ryzen annyira jó érted. Rámérünk az összes szálon és kihozzuk, hogy háromszor erősebb, ha akarjuk, csak ettől még ez elmélet marad. A gyakorlat meg…

    Ez a ma „már 4 szálnál több kell játszani” dolog kicsit… kicsit olyan haggyámátesvíreménisebbőlélek
    Nem lett rossz ez a Ryzen 2700X, de olyan nagyon jó se.

    Nem nagyon drága, de az i3 sem volt drága lényegében soha. Vegyen 2700X Ryzent aki akar, hajrá, de 2080Ti tesztet tán nem ezzel kéne.
    Szerintem.

  • XboxPlayer

    tag

    válasz kwzatz #50 üzenetére

    Dehogy fut jobban.. 4 mag már rég kevés játékokra.. ki sem tudja hajtani a 1080ti.t maxon.

    Üdv, Krisztián

Új hozzászólás Aktív témák