Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nkmedve

    őstag

    válasz Ragnar_ #150 üzenetére

    "De, az arányok változatlanok"

    Lehet én nem értem a mondandót helyesen, de hogy lennének az arányok változatlanok? CPU limit esetén minden kártya ugyan annyi FPS-t hoz egy adott felbontáson vagy akár több felbontáson is (lehet persze minimális eltérés, de többnyire hibahatáron belül).
    Például ott van a tesztben a Forza Horizon ami FHD-ben és QHD-ben is ugyan azt a teljesítményt hozza 2080-on és 2080 Ti-n. Ha valaki csak ezt a játékot nézi (vagy még néhány másat amelyek hasonlóan teljesítenek, mint pl. az FC5 és Hitman) ezekben a felbontásokban akkor azt gondolhatná, hogy a 2080 és 2080Ti azonos teljesítményre képes, miközben ez messze nem igaz, csak az erősebbik VGA malmozik a gyengébb proci mellett.
    Hogyha elég erős a CPU limit, és olyan játékokat szedsz össze amelyek érzékenyek erre akkor nagyon el lehet ferdíteni a VGA-t teljesítményéről alkotott képet. Pl. kihozhatod azt, hogy mondjuk a 2080-2080Ti nem éri meg az árát, és vegyen mindenki 2060 / Vega64-et, mert az is pont olyan gyors. A mostani tesztnél nyilván nem erről van szó mivel nincsenek sokkal gyengébb kártyák benne, de nem árt erre odafigyelni a Radeon VII tesztnél.

    Én részemről azt javasolnám, hogy a Radeon VII tesztre:
    - Húzzák meg azt a 2700X-et amennyire csak lehet. 4.2 GHz szerintem könnyedén kihozható, és akkor valamennyit csökken a limit
    - az FHD felbontást teljesen ki lehet hagyni, mivel értelmetlen és helyette inkább még rakjanak 1-2 új játékot a tesztbe (pl. Wolfenstein 2 ami ugyancsak Vulkan-os).
    - estleg jó lenne egy második teljesítmény-összegzés ami csak 4K-ra vonatkozik

    (#165) Caboose Egyetértek, nincs azzal gond, hogy nem futotta 9900/9700K-ra, csak akkor emeljük ki a cikkben, hogy több helyen is CPU limit látható és az összegzésbe ne vegyük bele a kissebb felbontásokat mert az ferdíti a képet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák