Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sempronius89

    tag

    Na jó akkor csak pár kiragadott pontra reagálnék a kb 170 fős komment folyamból.

    1. komolyan mondom a cikk írója és a kommentelők járják végig Romániát és mondjuk hasonlítsák össze Jászvárost Nyíregyházával hisz mind2 a helyi "Mordor" fővárosa, Kolozsvárt meg mondjuk Győrrel és akkor majd picit tisztább lesz a kép.

    2. Az az elemi tudatlanság fáj, hogy még az IT cafén is azt hiszik egyesek, hogy az EU pénzt beruházásokra is lehetne költeni, nem csak térkövezésre meg autópálya építésre (ami nagyon hasznos és amúgy a fikázás ellenére én EU párti vagyok). Minden hivatalos okirat pályázati feltétel stb ami az EU-val kapcsolatos elérhető neten baszki. Onnan kéne tájékozódni nem a félművelt áll balos kommentelők blogjaiból.

    3. Hibáztatja valaki a kormányt, hogy az építőipart támogatja AD1 ez így nem igaz, 2 muszáj ezt tennie mert bár felső szinten 100% hogy ez jó alap a lopásra, de a 8 általánost végzett munkás csak ilyen munkákra alkalmas, egy Audi gyárban egy gépkezelőnek már komoly szaktudás kell.

    4. Stadionok igen kúrva feleslegesek, de pl tavaly Viktor átadta a felújított Szolnoki stadiont 2 mrd volt ezzel együtt bejelentette, hogy a Szolnoki kórházra 20 mrd-ot költenek. Na melyik volt hír?

    5. Elvándorol az ország esze. Igen kb 10 millió magyarból 500K már kint van és még ennyi tervezi. (A paradicsom Románoktól 20/5 az arány amúgy). Na de az 500K-ból 490 mosogat, pincér vagy takarít amit egy német már nem csinál meg. Közülük lehet sok diplomás mondjuk elvégzett egy bölcsész szakot 2-el, de a szakmája nem igazán érdekli, csak az volt a lényeg, hogy 3-5 évet el legyen valahol. A 10K valóban az ország esze őket hacsak nem szent tehenek kb mission impossible itt tartani, mert egyedül az állam tudná, de az állam milyen címen adjon egy fejlesztő zseninek havi 5 millát a google-al szemben.

    6. Az oktatás igen szar, bizonyítékul elég fórumokat olvasgatni, na meg én se tanultam meg helyesen írni, na de már kb 50-60 éve szar Szentgyörgyi Alberteket kb 100 éve termeltünk ki. Nade ha van valami reform a csodálatos tanáraink, akik miatt ugyanúgy szar a rendszer, mint politikusaink miatt rögtön az utcán, nehogy változzon a kényelmes kis életük, nehogy újat kelljen tanulni stb.

    7. Miért keres ugyanazért a munkáért ugyanannál multinál kevesebbet a magyar, mint a német? A jelszó transzferár, ami amúgy egy tökéletes dolog, mert kizárja a panamázást. Az már a mi bajunk, hogy itt kommunizmus volt így esélytelen, volt a magyar nagyvállalatok kialakulása, még egy Gorenje szintűnek is (Tito Sztálin ellenességének mai gyümölcse) pedig valamikor a Tungsram és GE fej-fej mellet haladt....

Új hozzászólás Aktív témák