Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Reggie0 #26 üzenetére

    Durván egy évig volt 3D-s TV-m 2012-ben (Samsung D550 plazma), akkor megnéztem gyakorlatilag minden valódi 3D-s filmet, ami érdekelt, vagy legalább tűrhetőnek tűnt (+ halálra untam magam az aktuális 3D-s Jégkorszak részen, mert az első rész még szórakoztató volt 2D-ben, így megnéztem ezt is).

    Játszani a hatalmas input lag miatt is lehetetlen volt rajta 3D-ben (2D-ben, PC módban gyorsabb volt, mint az átlag, akár átlagos LCD monitor, de 3D-ben iszonyat lassú), sőt ocsmányul is nézett ki rajta a 720p60, mást pedig nem sikerült kihozni (csak még a diavetítős 1080p24-et, ami állva szép, de nem játszható).

    Aztán 2013-tól 2016-ig 2D-s TV-m volt. Egy darabig hanyagoltam a filmsorozatok 3D-s folytatásait, aztán meg is feledkeztem róluk, mert általában nem a legjobbak jöttek (volt, amelyiket régen szerettem, de mikor már a sokadik részt forgatják valamiből és folyamatosan láthatóan csúszik le a minőség...).

    Most szintén nem tervezem hosszú távon megtartani ezt a 3D képest készüléket (már itt pihen a falnak döntve az "utódja"), így nekiültem végignézni minden 3D-t, ami folytatás vagy érdekesnek tűnik.
    Azóta már jobb 3DLUT-okat lehet készíteni madVR-hez, ami már 3D-t is lejátszik, így nagy az előrelépés színhelyességben (egész jól kompenzálható a szemüveglencse színe és a 3D mód fura gammája, ha szemüvegen át végigmérek 500-1000 pontot). A többi hátrány viszont maradt, pl. nagyon sötét és mozgás közben néha vibrál, na meg persze crosstalk...

    Az utolsó Transformers-t három darabban néztem két nap alatt. A Hobbit trilógiát (bővített DB kiadás) egy héten keresztül, mert képtelen voltam egy óránál tovább szemüvegben ülni, és egy nap általában csak egyszer ugrottam neki. Még a Silent Hill folytatást is több darabra szedtem és untam. Az utolsó Underworld rész is hulladék (3D-től függetlenül), pedig az elsőt még szerettem.
    Talán a Dredd volt a legjobb, amit most így néztem (egész jó a film és passzol hozzá a 3D), de azt még azért nem élveztem, mert elsők közt volt és még nem tanulta újra(!) a szemem, hogy az illúziót kövesse, ne ugráljon, mint ha bandzsítanék (ez is rossz, hogy nem elég egyszer megtanulni, ha hónapokig nem használom, akkor újra hozzá kell szokni).

    De ami igazán vicces, hogy mikor már kezdtem unni a Hobbit-ot (ha jól rémlik, akkor a második rész vége és harmadik közepe volt unalmas, de a szeletelés miatt nehezebb így felidézni), akkor azon gondolkoztam, hogy "szépen kijön ez a 3D, de mikor nézem majd meg rendesen", mármint rendesen = 2D-ben, szemüveg nélkül, mert szeretem a fantasy-t, a Gyűrűk urát is szívesen néztem végig (kétszer is), de az, hogy zavart a szemüveg és fárasztott a 3D (valamennyire koncentrálnom kell, hogy helyesen dolgozzon a szemem a 3D szemüveggel), így sokkal kevéssé tudtam magam elveszteni a történetben, mint szerettem volna (bár szerintem ettől függetlenül is jobb volt a Gyűrűk ura, mint a Hobbit, ebben most volt pár nagyon kilógó "furcsaság"). Sőt, még az is felötlött bennem, hogy inkább a könyvet kéne elolvasnom a film helyett, pedig olvasni sem szeretek (főleg papírról, mikor végig fogni kell a könyvet, de úgy tűnik, hogy a 3D szemüveg még rosszabb).

    Játékra pedig azóta sem oldották meg pl. Tridef3D-nél, hogy mehessen 1080i60-ban (vagy i50-ben), pedig ide ez lenne az ideális: automatikus folyamatos átmenet éles állókép és homályos, de folytonos mozgókép közt, de erre talán nem is gondoltak komolyabban (az interlace formátumok eleve fekete bárányok).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák