Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz Taranti #14 üzenetére

    Mit várnál az RDNA2-től?
    a computerbase tesztje alapján a GCN2 és az RDNA2 között kb 40% különbség van azonos CU szám és azonos frekvencia mellett.
    az RDNA és RDNA2 legfontosabb előnye a lényegesen magasabb elérhető frekvencia. Viszont azt nem lehet mondani, hogy ebből az apukban található 8 CU-s Vega ne részesülne, hiszen már ott is 2ghz körüli frekvenciát elér.

    Nem azt mondom, hogy semmilyen előnye nem lenne az RDNA2-nek. Mondjuk azonos CU szám mellett lehet, hogy 20%-kal magasabb teljesítmény biztos elérhető lenne. Ez nem rossz, de azért nem is világmegváltó előrelépés - főleg ha esetleg nagyobb helyigénye van az RDNA2-nek.

    Igazi előnyt az jelenthetne az RDNA2-től, hogy - főleg az infinity Cache okán - kevesebb RAM sávszélességgel is beéri. Viszont nemrég derült ki, hogy RDNA2 apun jelenleg nem lesz infinity cache. (Ez talán az amúgy kicsi Van Gogh-ra vonatkozott.)

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • Petykemano

    veterán

    válasz tisztelturam #19 üzenetére

    Ennél a sorozatnál valószínűleg a motiváció csak az, hogy OEM-eknek szánják.
    Ha megnézed, akkor az 5900 és az 5800 is 65W TDP-vel jön. Ilyen hűtőt és tápot hajlandók az OEM gépekbe elhelyezni.
    De nem is hiszem, hogy olyan sok maradt volna benne.

    Én abban reménykedem, hogy lesz majd egy olyan apu (Rembrandt?) ami nagyobb CU mennyiséget tartalmaz DDR5 mellé és lesz majd 95/125W.
    7nm-en akár 16-20 CU is elférne ebben a fogyasztási keretben.

    De ugye pont ennek van a legkisebb piaca.
    95/125W-hoz már valószínűleg desktop ház kell. Ott Az OEM-ek szeretik, ha az ő kezükben van a szabadság, hogy milyen gpu-t tesznek a cpu mellé a házba. Ez alól egyedüli kivételt képeznek az irodai gépek, ahol viszont nem cél a nagyteljesítményű IGP.
    Reménykedhetnénk még a notebookokban és a NUC-okban. De sajnos erre meg az érvényes, hogy vagy legyen alacsony fogyasztású, vagy ha gamer, akkor meg megint beüt, hogy az OEM akarja belerakni a gpu-t.
    De a remény hal meg utoljára.

    [ Szerkesztve ]

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • Petykemano

    veterán

    válasz MasterDeeJay #42 üzenetére

    Mindenki, aki apuban gondolkodik, erről álmodik 4-5 éve.
    Egy olyan apu-ról, ami kellően erős IGP-t tartalmaz, mégse diszkrét.

    De szerintem ez a senkiföldje.
    Irodai célból olyan gépekre van igény, ami tud képet adni, de annál erősebb IGP pont nem kell
    És olyan gépre, ami ugyan erős IGP-vel rendelkezik de alacsony fogyasztású, budget gaming notikhoz. Itt meg a HBM2 lóg ki.
    És olyanra, ahol kell az erős gpu, de ott már az OEM inkább maga válogatná az alkatrészt.

    Szerintem ez a HBM2 csak akkor fog megvalósulni, ha a CPU konkrétan hasznát veszi a nagy sávszélességnek. Mivel ilyenek készülnek szerverekbe a következő években, ezért persze nem reménytelen.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • Petykemano

    veterán

    válasz M@cika #63 üzenetére

    Az eddigi gyakorlat az volt az apukkal kapcsolatban, hogy az apu általában az egy katerógiával felette levő IGP nélküli cpu árában jött.
    Tehát pl: 3400G kb azonos árban volt kapható, mint a 2600/X

    Nagyjából erre lehet számítani most is: az 5600G valószínűleg inkább drágább lesz, mint az 5600X, valahol a - nemlétező - 5700X árához közel. Az 5700G pedig szintén inkább az 5800X-nél drágább, közelebb a 5900X-hez.

    Bár azt mondják, hogy az AMD ellátása javul, én legföljebb arra számítok, hogy msrp körül lesz kapható. A zen3 esetén viszont az msrp is elég magas. Én nagyon meglepődnék, ha ezek (5600G/5700G) budgen opcióként jönnének. Tehát én erősen kétlem, hogy az AMD ezzel akarná megtölteni a $200-300 közötti részt.

    Én a jelenlegi msrp árak mellett errre tippelnék:
    5600G: $329
    5700G: $449

    Ha és amennyiben annyival javulna az AMD ellátása, hogy msrp árak is csökkennek, akkor persze lehet olcsóbb. De egyelőre még az 5600 se érkezett meg.
    Legkorábban árcsökkenésre akkor számítanék, ha megérkezik az Alder Lake és a Warhol

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • Petykemano

    veterán

    válasz M@cika #67 üzenetére

    Nem az számít most az AMD árazásában, hogy mennyiért lehet olcsóbban kapni bármilyen konkurens terméket, hanem hogy amit legyártanak, azt eladják-e azon az áron, amin kínálják.
    Ha igen, akkor minden rendben. (A cég nézőpontjából persze)
    Elméletileg és általában igaz, hogy ha olcsóbban adná, akkor eladhatna többet is. De szerintem nem tud többet gyártani.

    Nekem egyébként az a gyanúm, hogy az G sorozat célja nem az irodai desktop (mini) gépek meghódtása, hanem csak azért létezik, mert valamelyik OEM-mel sikerült leboltolni, hogy a nem kellően energiahatékony Cézanne lapkákat valamilyen áron átveszik AM4 foglalatban. Tehát minden "selejtet" megkap az OEM, de nem cél később sem a kiskereskedelmi árusítás.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák