Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz arty #40 üzenetére

    HBM-et nem a ram helyett hanem vramként gondoltam a procira, a ramtól függetlenül.
    Sima asztali lapban csak drágitana a 4 csatorna miközben csak IGP-nél ad gyakorlati előnyt.
    Aki meg videókártyát vesz annak meg lehet fölösleges a 4 csatorna ha elég nagy órajelen megy a 2 csatorna az is elég. Meg ugye 4db ram kell hozzá.
    Azt el tudnám képzelni hogy lennének 2 és 4 csatornás lapok, azaz fele lenne bekötve a low-mid lapoknál. (kínai lapoknál divat 1-2-4 csatornás x79/x99 lapok)
    HBM de inkább középút lenne amivel mindenki nyerne, mert aránylag keveset fogyaszt, messze gyorsabb mint egy átlag ram, persze drágább lenne a proci valamivel.
    Vramnak nem kellene limitáló tényezőnek lennie ha optimalizálnának és streamelve lenne minden de nem olyan elcseszett módon hogy bejön eléd a homály textúra és élesedik. Vagy meg kellene tanulni leírni a textúrákat vektorgrafikusan generálva, nem belepakolni vramba full felbontáson.

    * Nekem 6 csatorna is van a lapon 100gb/s feletti sávszéllel, de játékok alatt szerintem már a felével is ugyan annyi lenne az fps-em. Videókártyámon is csak 4gb HBM-van és az eddigi leghalkabb és legkevésbé melegedő kártya 60 fok felett még nem igen láttam igaz gyári vizes.

    [ Szerkesztve ]

    Vintage Story PH szervere újra fut!

Új hozzászólás Aktív témák