Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xZer0kidx

    senior tag

    Ha a felhasználóik több mint a fele a bevételük 12%-át termeli ki, kíváncsi lennék ha megszüntetnék az ingyenes modellt akkor, hogy állnának a számokkal. Az ingyenes felhasználók mekkora része váltana prémium fiókra és mekkora lenne a teljesen lemorzsolódók aránya. Alap fiókok tömege, agresszív terjeszkedés a szegényebb régiókban, a lossless bevezetésének halasztása és így minőségbeli lemaradás, mérhetetlen pénz befektetése a podcast iparba, ezek a dolgok úgy tünik egyelőre nem segítik a veszteségek minimalizását. Egy nagy előnyük az ajánlókat leszámítva, az igazi multiplatform elérhetőségük. Semmi más.

    UI: Most, hogy a podcast egyre jobban előtérbe kerül lassan az app is fejlesztésre szorul. Ideje lenne az alsó sávból a keresés helyére a podcast részt beszúrni és leválasztani a kezdőlapról (esetleg azt átnevezni zenére) plusz a gyüjteményem részbnem a most hallgatott oszlopban törölhetővé tenni a dolgokat, ill. a kitűzhető elemek számát megemelhetnék 10-re vagy korlátlanra.

    [ Szerkesztve ]

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz #20749568 #17 üzenetére

    A részvény visszavásárlásról nem tudtam, de ez mint felhasználó annyira nem is rám tartozik. Az akvizíció viszont nyílt titok, elég csak a podcastbe ölt pénzt megnézni, ahol tetemes summát költenek az exkluzív podcasterek megnyeréséhez mint pl. az igencsak megosztó Joe Rogan (100M dollar) esetében. Ez tök "jó" csak ha más fejlesztés kárára megy akkor mint felhasználó kevésbé örülök a Spotify új pénzszerzési/sporolós taktikáján. Ha emellett jut idő losslessre, app fejlesztésére (suffle, ui elrendezés, stb.) akkor nincs különösebb gond vele, de nem úgy tűnik mint ha így lenne.

    Persze bennfentes infók nélkül ezek csak üres szavak tudom, de túl sok az ingyenes felhasználó és valószínüleg azért sok, mert az ingyenes profil nagyon is jó számukra. Még...

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz #86564352 #21 üzenetére

    A Spotifynak a korai indulás mellett nagy előny a multiplatform léte. Az AM hiába elérhető androidra szerintem sok felhasználó nem vág bele mert Apple + nincs normális win verziója sem. A Spoti podcast része nekem ilyen csapjunk a közepébe érzés, mert az app szemmel láthatólag nem áll készen, hogy egy teljesen új média formát becsatornázzanak oda. Ilyen szempontból jobban tetszik az AM és külön a Podcast app az ios-en.

    [ Szerkesztve ]

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz #20749568 #26 üzenetére

    Ez (+hifi) ebben a formában szerintem nem jó üzenet a felhasználók felé. Mondjuk ebben a felvetésben sosem járt élen a Spotify. Akármennyire is probálják a fő csapásirányt eltolni (sajnos néha szó szerint) elsősorban még mindig zenei stream szolgáltatást csinálnak, ebben viszont szereztek némi lemaradást a konkurenciához képest.

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz #54625216 #28 üzenetére

    Kompatiblisilnek kompatibilis szerintem, mégiscsak hanganyag mindkettő, ráadásul a felhasználási módja/célja is mondhatjuk, hogy megegyezik. Jó kérdés, hogy mennyire lehet megtartani ezekkel a tartalmakkal az embereket. Szerintem semennyire, mert aki zenét akar hallgatni az zenét fog, nem podcasteket. Persze lehet ez jó is így együtt-egymás mellett, mert a user egy appon belül meghallgatja a zenéit és azt a pár podcastet amit követ. De kérdés, hogy tartalmasabb fogyasztás esetén elég e ez ami van...
    Szerintem nem.

    A Netflix üzleti modelljére is: Ők ebben az esetben előnyben vannak, mert gyárthat sorozatot is és filmeket is (sőt még játékot is) A Spotify ha így nézzük nem másolhatja teljesen a Netflix üzleti modelljét, mert zenét (ha az exkluzívokat nem vesszük ide) egyelőre nem tud csinálni, ő csak "bérelni" tudja a tartalmat.

    [ Szerkesztve ]

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

Új hozzászólás Aktív témák