Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tothmate90

    csendes tag

    Én tegnap reggel kaptam kézhez a 8/128-as változatot, ez első benyomások nagyon pozitívak majdnem minden területen.

    Exynos 990-es Samsung Galaxy S20 FE-t váltott.

    A realme összeszerelési minősége teljesen rendben van, anyaghasználatra sem lehet panasz, a hátlap is üveg. A Samsung bekapcsoló gombja már a második hónapban elkezdett lötyögni, egyszer majdnem el is hagytam, mert kiesett, remélem, itt nem lesz ilyen gond... (Sosem ejtettem le a telefont, nem érte erős ütés, stb.) A kamerasziget nem túl zavaró, a Samsungon hasonló volt. Nagyon pozitív, hogy van 3,5 mm jack és hozzá a dobozban fülhallgató. A szilikon tokról meg ne is beszéljünk, nem is értem, miért nem mellékeli minden gyártó. Filléres tétel, de nem kell utána szaladgálni és még ha nem is tetszik, míg beszerzek egy újat, valami addig is védi a telefont.

    Használat közben a realme kis túlzással hűtő... :D Na jó, ez így nem igaz, de máshoz voltam szokva: az S20 FE szinte égette a kezem néha videónézés közben, a realme sokkal kevésbé melegszik.
    Valóban csak néhány app megy 120 Hz-en alapból, viszont eszembe jutott, hogy van valami GT mód... :D Ennek bekapcsolása után egyértelműen "felgyorsult" pl. a Stravában és a Facebookban a görgetés. Gyorsan kipróbáltam videózás közben is: szintén érzékelhető a javulás. Kérdés, hogy ez mennyire eszi az akksit. GT módban nagy felbontású online videózás azonban nem melegítette fel a telót.

    Az üzemidőről még korai beszélni. Természetesen a sok beállítás és nyomkodás miatt egyelőre kb. 1 nap 1 töltés.

    Egyértelműen jobb szebb képet jelenít meg a kijelzője mint az S20 FE. Élesebb kép, szebb árnyalatok. Összehasonlítottam, az én szememnek minden beállítással kellemesebb, bár ez eléggé szubjektív, igaz, a kollégának is a realme tetszett, pedig nem árultam el egyik telefon típusát sem. :)

    A Samsung hátlapi fő kamerája talán valóban jobb fotókat produkált, de még nem mélyedtem el a realme beállításaiban, szerintem hasonlókat kis finomítással azért fog tudni ez is. Bár nem vagyok nagy szefliző, de tegnap csináltam pár szelfit kint és bent, ez viszont jobb, mint az S20 FE-nél.

    Nekem bejön a realme UI 2, könnyű kiigazodni rajta és tényleg semmi akadás nincs, pedig tegnap ment rengeteg frissítés a háttérben, közben meg Youtube.

    Zenében valóban elképesztően jó. Nem csak a 3,5 mm jack miatt, de ma reggel párosítottam az autó lejátszójával és azt hittem, új fejegységet tett valaki az éjjel a kocsiba. :) Nem tudom, minek köszönhető a markáns különbség, de ugyanúgy Bluetoothon keresztül a Spotify-t használtam, mint minden reggel. Sokkal tisztább hangzás, valódi, részletesebb mély hangzás... Érdekes. Ha valakinek van ötlete, mi lehet, ne tartsa magában. Szóval napi 1,5 órás autózásnál ez sem elhanyagolandó pozitívuma a realme-nek. :)

    Második nap reggel már elkezdtem optimalizálni: fölösleges appok le, fölösleges frissítések kikapcsolva. Érdekesség: egyszer használtam a Google fotó appját, majd hagytam a háttérben futni, ami a teljes délelőtt legnagyobb akkuba harapását eredményezte... Azonnal ment is a levesbe, helyette tökéletesen használható a gyári galéria.

    A melegedésre visszatérve: telefonklónozás alatt minkét telefon asztalra téve egymás mellé. Az S20 FE a 4 perces művelet alatt szinte tűzforró volt, ahhoz képest a realme éppen csak melegebb a kezemnél.

    Összegezve: 2 nap használat ugyan nem sok, de az első benyomás kellemes csalódás :C , talán csak kamerában marad el a Samsungtól.

    [ Szerkesztve ]

    Realme GT 5G

Új hozzászólás Aktív témák