Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ricsi99

    addikt

    Végigolvasa a hosszászólásokat az is lett amiket vártam....
    Raidról tévhitek.... szétesik ,szar lasssú... mint a vizhütéses topic... 5fts cuccokbol épitenek valamit s ha baj van akkor ugyi az elv rossz...
    itt is az a lényeg ,jó vezérló ,jó kábelek, megfelelő hűtés... én 4db maxtor 500-as wincsit használtam hiba nélkül kb 1 évig raid-0 ban... s a mai napig siratom hogy eladtam.... mezei ssd sehol se nyujtja azt az érzést ...hol tudok 1 ssd-röl pl irni ,közben torrentezni,netezgetni, esetleg játszani is a gépen.... gyors az ssd de ha több dolgot kell egyszerre csinálnia megáll mint a szög mint egy mezei hdd.nél...
    Win betöltés meg viszonylagos... épp kinek mi indul a gépén.... nem azt kell lesegetni hogy mennyi idö alatt bootol hanem hogy amikor használsz több progit mennyire lassul le töle a géped... én bevallom hogy álltalában torrentezek,zenét halgatok eggy idöben... ez az alap amit a wincsinek vinni kell ... igy eleve több művelet van... nálam a 64-es sdd simán megfeküdt ezektöl... igy én a raid-re szavazok.... szereverekbe is ezek futnak nem sdd-k pedig ott nem hiszem hogy a cash dominálna elsöfokon...

    [ Szerkesztve ]

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • ricsi99

    addikt

    válasz MrCsiT #173 üzenetére

    volt hw-s Adaptech -em ,meg mezei gagyi sil 2114-es pci-s is... Adaptech az nem asztali kategória igy hadjuk de még a sil is szép lassan (pci=133mB/s áteresztöképesség) de biztosan ment.
    én csak mezei 64-es sdd röl nyilatkozhatom, nincs 100k-m nagyobb sdd re szerintem mezei user 10-30k nál többen nem fog ilyesmire áldozni szivesen szal maradjunk annyiban hogy max 50k ig behetárolóan melyik lehet a jobb

    Uj 275/250 es SSD árábol meg simán kijön még egy komolyabb raid vezérlő is...

    nem hinném hogy az ssd elöször asztali fronton jelent meg....csak szervereknél elbukott.... szal akkor mi a megbizhatóbb?

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • ricsi99

    addikt

    válasz JColee #174 üzenetére

    Pöttyet visszaolvashatnál a hszek-ben .ha az még megy a 0 és 1 közt de látom itt megakadtál az olvasásban :R
    Minek vannak akkor szerverek ha minden memoriában van? hogy sok ram férjen bele?
    meg igazad van... minden dologhoz egy wincsi.. egy a win hez ,egy a gamekhoz ,egy a stb... stb.. stb.... :R

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • ricsi99

    addikt

    Legyen..... hamut szórók a fejemre s mindenkitől elnézést kérek.

    vegyen az user 50k- ért egy 128 as ssd-t és kész,az atombiztos, tesztekben gyors ,mittomén....

    én mint buta lúzzer meg eltengődök hagyományos raid-en 1/2 annyibol számomra gyorsabb/nagyobb rendszeren ,s mivel a NASA adatait is szoktam tárolni a gépemen ezért adatbiztonság szempotjábol (mert tuti megdöglik) néha kiirok mindent egy 100ft-s dvd lemezre is...
    merth hát ugye 1 wincsi nem hal meg csak ha 2 vagy több van belöle..ugyhogy tárolja mindeni nyugodtan sdd-n a cuccait ;]

    [ Szerkesztve ]

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • ricsi99

    addikt

    Látom még megy a vita, arra azért kiváncsi vagyok hogy ki mennyit költ erre a komponens-re.... ,hogy ár/teljesitményben ez hogy szerepel... tulajdonképp szerintem a teszt nem arról szolt hogy melyik miben gyorsabb, hanem hogy mi éri meg jobban, szerintem mezei userek nagy százaléka nem hajlandó 30k nál többet rááldozni...

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

Új hozzászólás Aktív témák