Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fanti

    addikt

    Jó teszt lett!

    De mindig ez van. Majd a jövő drivereivel ez meg az lesz......na persze!
    A 4850-es debütálása óta hallgatom ezt, és mindig ilyen 5-15% maximális gyorsulások jöttek játéktól függően.
    Ugye volt nekem a 4850, 4890, 5850, 6950, és most a 7950, és mindnél ott lengett a nagy ígéret, hogy jön majd a csodadriver, de aztán mire kijött volna, addigra jött a generációváltás, addig meg max. 15% driverből fakadó teljesítményemelkedést tapasztaltam.

    Ez a Tonga tényleg át lett tervezve, öröm volt olvasni a GPU felépítését, újításait, működését.
    De mikorra fog ez realizálódni nagyobb teljesítmény formájában?
    Szép és jó, és tetszik is, csak valahogy a teljesítményén nem jön elő. Még.
    És az árazása meg mire lett ilyen magas? Maximum a technikai újdonságok miatt, amik papíron, olvasmányosan tényleg nagyon izgalmasak, de a végtermék nem gyorsabb a derék "öreg" 7950-emnél, amit szintén lehet jól tuningolni, akárcsak a Tongát (DroidMester jóvoltából én BIOS szerkesztéssel kilőttem a Boost-ot, és 1100MHz-en járatom a GPU-t).

    Bár a nagyon is veszteséges VGA piac ellenére is megalkotott az AMD egy ilyen szimpatikus újításokban bővelkedő GPU-t, úgyhogy elismerésem az AMD felé mégis csak!

    GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

Új hozzászólás Aktív témák