Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65755648

    törölt tag

    válasz priti #360 üzenetére

    Te ugyanúgy készpénznek veszed hogy tarol az NV ("szinte kizárt , hogy nem lesz belőle pofáraesés" - az ATI részéről), mint az itteniek 95%-a azt hogy tarol az ATI. Csakhogy az ATI már felmutatott valamit, egy olyan 1 GPU-s VGA-t, ami nagyságrendileg hozza az előző generáció 2 GPU-sainak szintjét. Átlagosan talán elmarad tőlük pár %-al, de azért pár helyen el is kalapálja őket és van rá esély hogy a jövőben gyorsulni fog (2GB-os változat, driverek, dx11-es játékok stb.).

    A nemsokára (minden bizonnyal az Nv előtt, vagy vele egyszerre) megjelenő 5870X2 pedig állva hagyja majd a 295-öt meg 4870x2-t is. Nem kell varázsgömb hogy ezt belássuk. Már csak azért sem, mert már generációk óta ez megy: az új generáció csúcs 1magosa kb hozza az előző csúcs 2magosát, az új 2magos meg ~2x-es nyers teljesítménnyel hoz ~1,5-1,8szoros fps-növekedést az előző generáció királyaihoz képest.

    Na térjünk vissza a gyakorlathoz. Mit mutatott az NV? Gyakorlatilag semmit, amit annyira készpénznek vehetnénk, mint az ATI új kártyáit. Te előre iszol a medve bőrére. Egy olyan medve bőrére, amiről az Nv elvileg megmutatta mire képes, de lehet hogy az csak 2 kutya volt. Meg mutatott is egy "medvét" a sajtónak, de kiderült hogy az csak egy vattával kitömött medvebunda, az nem olyan veszélyes fenevad ám...

    Ja és még valami: lehet hogy én vagyok a hülye, de személy szerint a jelenlegi CF és SLI technológiák mellett én nem vennék 2 GPU-s kártyát (csak 4850CF-t próbáltam), pláne ha vehetek egy akár 10-20%-al gyengébb kártyát (ezen kb sosem fog múlni hogy egy játék adott beállításon játszható-e vagy sem!!) ami egymagos, tehát egy játéknál sem fog ~50%-ra, vagy néha még ennél is kevesebbre esni a teljesítménye egy hibás vagy nem létező dual-GPU-profil miatt a driverben. Ettől pedig már nagyon is játszhatatlan lehet egy játék!

  • #65755648

    törölt tag

    válasz janos666 #375 üzenetére

    Na igen, ez az egyetlen "pici" probléma van jelenleg az 5000es szériával. Én sem fogom lecserélni a 4850-et amíg nem lesz olyan kártya ami hozza legalább azt az fps/ár arányt amit most újonnan a 4850, de ugyanakkor legalább 2x annyi fps-t. És NO CF/SLI! Szal leghamarabb talán február, március környékén egy 5850,d e lehet még az is korai. Azért reménykedem, hogy az 5870X2, a Fermi, meg a karácsony utáni raktárkisöprés együttesen csak le tudja nyomni valamelyest az árakat, a kezdő hype elmúlásán kívül persze.

Új hozzászólás Aktív témák