Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lenox

    veterán

    válasz Abu85 #35 üzenetére

    Ezt alatamasztja valami meres, mert nekem az a tapasztalatom, hogy a cpu sebesseg par szazaleknal tobbet nem jelent egy rendes gpu-nal, tehat hiaba fut az amd-s opencl sdk a cpu-n is, sokkal tobbet szamit, hogy a gpu-n milyen gyors a kod, es amugy is gaz, ha szet van osztva az adat a cpu es a gpu memoria kozott, mert lassu az atjaras. Kulonben egy video kodolasi/dekodolasi feladat amugy is szepen szetoszthato gpu es cpu kozott, ugyhogy nemigen latom, milyen elony szarmazna abbol, hogy a cpu-n is futhat opencl. Meg egy dolog, hogy az sdk-t is megneztetek, mert en ugyan csak feluletesen, de az a benyomasom, hogy minde egyes hardverre kulon meg kell irni ahhoz, hogy optimalis legyen, tehat amugy se tudod ugyanazt a kodot futtatni a cpun meg a gpun, vagy ha igen, akkor lassu lesz. Na megint meg egy, miert futtatnek opencl-t a cpu-n, ha sse4 kodot is futtathatok, annal gyorsabb ugyse lesz?

  • lenox

    veterán

    válasz Abu85 #48 üzenetére

    Szerintem az opencl cpu tamogatasanak teljesitmeny szempontjabol semmi jelentosege. Egy dolog miatt erdekes, hogy gpu nelkul is fusson a kod, de ertelmes gpu mellett igazan mind1, hogy fut a cpu-n is (amd) vagy nem (nvidia).

    Egy programnak jellemzoje az, hogy hasznal-e sse4 utasitast vagy nem, illetve hogy hasznalja-e az opencl framework-ot vagy nem. Ily modon azt jelenti a kerdes, hogy mi ertelme az opencl frameworkot hasznalni cpu-n, ha csupan sse4 utasitasokkal ugyanolyan, ha nem gyorsabb kodot ir az ember? Mint fentebb irtam, egy dolog miatt lehet erdekes, ha gpu nelkuli rendszeren is valtoztatas nelkul akarja futtatni. Mindenesetre sebessegnovekedest ettol nem erdemes varni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák