Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz GypsFulvus2 #23 üzenetére

    Cserébe tudtad évekkel előre, hogy mikor "kerül a fejedhez az a töltött pisztoly", az MS nem csinál titkot a támogatási ciklusából...

    @(#25) csicso82: Amin a Win7 megy, azon a Win10 is, hasonló sebességgel, esetleg driver probléma lehet - főleg akkor, ha a Win7 még 32-bites volt, illetve akkor nem megy az in-place upgrade sem

    @(#24) Bici : Aki eddig megvolt DX12-nélkül, az ezután is meglesz, ennek a lépésnek a fontos hozadéka inkább az lehet, hogy azok a stúdiók akik eddig csak a Win7-es felhasználók kedvéért nem hagyták el a DX10-11-et, most megtehetik(nyilván a saját felelősségükre), tehát némileg fel fog szaporodni a DX12-es játékok száma, amivel a Win10-et használók is jól fognak járni.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Duck663 #27 üzenetére

    Csak azért, mert egy játék Vulkan API-t használ, még nem fut Linuxon, több kell ahhoz annál...

    Másrészt megnéznék egy tesztet arról, hogy a Win7 hogy skálázódik 4c/8t felett - nem kizárt, hogy 6-magos(+HT/SMT) procitól felfele benne hagy némi teljesítményt a vasban a Win7

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Duck663 #48 üzenetére

    Ez az elmélet. A gyakorlat az, Vulkan-t támogató játékból nincs több néhány tucatnál, annak is jó része nincs Linuxon, csak Win-en meg Android-on. A 3%-nyi(állítólag) Linux desktop user jó része nem is gamer, 1-2%-user base-re meg nem éri meg fejleszteni/supportálni, csak ha nagyon minimális a szükséges erőforrás-ráfordítás.
    Még mindig többen vannak Win7-en, mint belátható időn belül Linux-on lesznek.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Dilikutya #55 üzenetére

    Pedig mennyivel jobban néz ki! És még pár hónap kell csak, hogy nullára csökkenjen az esélye, hogy egy patch tönkrevágja... ;]

    Egyébként pl. nekem nem volt kihagyható állomás a Win8/8.1, mert anno a MS olcsón engedte a Win7 Home Premiumomat upgrade-elni Win8Pro-ra(tán volt vagy 8000Ft is, mert kimaradtam az első, 4500Ft-os körből), és onnan lett az ingyen fázis alatt Win10Pro-m, amit azóta is használok a fő gépemen(retail verzió :) )

    @(#56) Ðávid: Ha a 8.1-gyel meg tudtál barátkozni, pontosan mi a bajod a 10-zel? A félévenkénti feature-update-ek? Külsőre kb. ugyanaz a kettő(a W10 kicsit jobb is), a motorháztető alatt meg egyértelműen jobb a W10...

    @(#57) Duracellm...: ja, birka, aha. Vagy végiggondolta, mivel jár jobban, és az alapján döntött, ostoba előítéletek helyett. Talán ha a magas lóról nézelődés helyett te is végiggondolnád, rájönnél, mik az előnyei(nem, nem az újdonság varázsa).

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz mzso #60 üzenetére

    1. ebből mi nem igaz a Win8.1-re is? Megsúgom, az, ami a Win10-re se...
    2. "egy nagy rakás bughalmaz bloatware, tele orbitális bugokkal" nettó baromság, a legstabilabb Win, amit valaha használtam(1994 óta), pl. az összes közül ezt kell a legritkábban újratelepíteni(konkrétan 1x kellett a megjelenése óta, pedig insiderrel kezdtem), de ez is szemeteli tele magát a legkevésbé
    3. "eg értéktelen erőltetett funkciókkal, miközben sok hasznos, klasszikus dolgot meg kivesznek" szubjektív, másnak meg más a véleménye - nekem pl. bármi más OS-en hiányzik a menü, ami jobb-klikkel jön elő a Win logóról
    4. "meg az ezeréves hibák, gyengeségek meg úgy maradnak ahogy mindig is voltak" részigazság, persze vannak még régi kódrészletek benne, kompatibilitás miatt, de sok régi hibát kigyomláltak(pl. NTFS-ből)

    Lehet, az a baj, hogy érteni kéne hozzá... Remove-AppxPackage pl. kincset ér a bloat(pl. CandyCrush) ellen.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz CPT.Pirk #63 üzenetére

    Stabil oprendszernek hívtam, nem tökéletesnek - másrészt kérdéses, hogy 1000 userből hány szívja be ezt... kétségtelen, annak mindig nagyon fáj, aki igen, de én pl az összes olyan hibát megúsztam, amit az elmúlt években nagy dobra vertek, amiket meg nem úsztam meg(kisebb cuccok), azokat relatíve könnyen javítottam magamnak.

    Az egy dolog, ami engem is bosszant(azon kívül, hogy nézhetne ki jobban) az, hogy a Win7-hez képest macerásabb recovery módban indítani(régen: F8).

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Healbacsi #80 üzenetére

    Eddig az érvek többsége amit a win7-en maradás mellett hallottam:
    - szubjektív
    - elavult(már a Win10 is 4 éve velünk van, a gyerekbetegségek többsége javításra került)
    - soha nem is volt igaz

    Érdekelnének a te objektív és érvényes érveid is.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz #46105344 #83 üzenetére

    + stabilabb NTFS
    + használható Defender(több teszter oldalon befér a TOP5-be, és nem csak az ingyenes víruskergetők közt)
    + virtuális desktopok
    + normális hálózatkezelés(SMB3+, normális IPv6)
    + cast to device(DLNA for noobz)
    + sandboxing
    + XBOX cross-platform támogatás(Play Anywhere)
    + új HW-ek driver-támogatottsága
    + jobb visszafelé kompatibilitás: kevesebbet szívok a régi játékaimmal, mint Win7-en, bár tudom, hogy nem reprezentatív a minta
    + gyorsabb boot UEFI-vel
    + jobb SSD-kezelés(pl. nem akarja defrag-gal rongálni, TRIM-mel helyette)
    + Windows Hello authentikáció
    + felhős szinkron
    + jobb touch támogatás a 2-in-1 gépek számára(pl. Surface/Surface pro, Lenovo Yoga, HP Envy, stb)
    + stb.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Reggie0 #86 üzenetére

    Cortanát le lehet tiltani, nálam is le van(tudtommal Mo-n amúgy se működik, bár ez azóta változhatott, de nem követem). A hagyományos kereső attól még megy.
    Telemetriát le lehet butítani, eddig nem láttam demonstrálva, hogy a lebutított verzió érzékeny adatokat küldene(érzékenyebbeket, mint pl. a Steam). Egyébként amit eltávolítottál, azt is vissza lehet egy frissítéssel tenni, ha az MS akarná... ;]

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Ribi #91 üzenetére

    Akkor ne válts...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Reggie0 #96 üzenetére

    Olvasd újta a Win7 EULA-t. Ha ott minden elfogadható neked, szólj és majd meglepődök.

    Ilyen Win10 nincs, ha ez neked érzékeny pont, menj Linux-ra vagy MacOS-re(bár nem tudom, ott van-e ilyen), vagy maradj Win7-en amíg működik. Egyébként így lehet testre szabni - OK, WIN Home-on nem, mert ott nincs policy edit. Ha 3rd party tűzfalad van, és azon letiltod a felsorolt endpoint-ok felé a kommunikációt, meg is tudod fogni teljesen(OK, addig, amíg ezek az endpoint-ok nem változnak, de mindig publikálják az aktuális listát a céges felhasználás miatt)

    (#97) mzso: amik egész pontosan mekkora hányadát érintik a felhasználóknak? És nem, nincsenek minden frissítés után.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Dilikutya #100 üzenetére

    Azért egy 13-14"-os notin az új felület(Win/Office) tudja ám zabálni a hasznos képernyőterületet az információtartalom kárára... a régi nem igényelt ennyi helyet.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Duck663 #95 üzenetére

    Az nem neked szólt... te már-már az identitásodba emelted a Win7 imádatot(PH profil, aláírás :DD)... mikor is láttam ilyet... ja tényleg, Xp-> Win7 váltáskor...
    Sok érvet se hallottam tőled azon túl, hogy ronda, meg "mert csak" - ha nem tetszik a kinézete, tégy fel egy Rainmeter-t aztán úgy néz ki, ahogy úri kedved tartja.

    Megdumálni mondjuk tényleg nem akarlak, max. felvilágosítani, hogy legalább a tények tudatában dönts úgy ahogy, ne mindenféle hoax-ok meg kamu-infók alapján.

    (#102) inteltunder: ajjaj, troll veszély! ;]

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz t72killer #104 üzenetére

    melós Win7 vs. családi Win10... hmmm... nem lehet, hogy van némi különbség a felhasználók hozzáértési szintje közt is(+ esetleg GPO / szabályozott SW-ellátás)?

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz t72killer #106 üzenetére

    Akkor mitől "családi"? Pontosabban mitől családibb a Win7-es gépnél?

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Reggie0 #108 üzenetére

    WinXP-t, Win7-et én is gyakran kicsináltam a kísérletezgetéseimmel(utóbbit kevésbé) - a Win10 egyelőre a Win7-nél is nehezebben adja magát... bár kétségtelen, hogy ingerenciám sincs nagy az újratelepítésre, pár beállítást már el is felejtettem, hogy mi volt(mondjuk ez így volt Win7-en is, XP-ből csináltam magamnek nLite verziót, ott egyszerűbben ment).

    Nem bánnám, ha Windows alatt is megvalósítanák a Linux "/usr" koncepcióját... tehát hogy teljesen el lehessen szeparálni a felhasználói cuccokat a rendszertől.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Create. #110 üzenetére

    +1

    Sőt, én még a "Windows as a Service" jegyében bevezetnék egy havidíjas előfizetést is, ha valaki nem akar egyben nagyobb összeget kiadni - megfelelő árazássak kb. megszüntethetnék a Win OS warezt a fejlett világban...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Ribi #114 üzenetére

    És én majdnem elhittem, hogy tények birtokában döntesz... mea culpa :R

    Egyébként igen, Win10-ről próbaképpen visszamentem 8.1-re és mai fejjel bizony felejteném... Windows Server 2012/R2-t dettó.

    Pedig nem vagyok fan, egyszerűen kerülöm a fölösleges szopást, amit a karbantartásuk jelent.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz qdak #126 üzenetére

    Mármint minek az ellenkezőjét? Link?

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Ribi #117 üzenetére

    Milyen tények? Hát ez az, te sorolsz olyan dolgokat, amik nem tények, hanem szubjektív vélemény:
    "Win7 is szar volt eleinte, de a Win10 nemtudom hanyadik pecsnél tart és nem javul." Rusnya és nem lett szebb, OK, de csak a Win7-hez képest, az összes többi Win verzióhoz képest nem. Mi olyan van benne, ami szar és nam javul, azokon a dolgokon kívül, amik direkt olyanok amilyenek?
    Nekem is van benne olyan ami nem tetszik, pl. a touch-ra optimalizált lapos, szögletes, helypazarló csempés felület, de annak meg az inverze igaz Win7-re, azt meg tapival kínszenvedés használni(ami nekem fontos a Lenovo Yoga-m esetében pl.) a magas PPI-s kijelzővel egyetemben(ahol meg jól jön a "szellős" UI). Lehetne jobb a wide-gamut/HDR támogatása is, különösen több monitornál, ahol az egyik ilyen, a másik olyan, mint nálam. Ez van, nem lehet mindenkinek mindenben kedvére tenni, ezért van csillió 3rd party progi, amivel testre szabhatod magadnak.

    "Mint írtam, lehet nem lenne ennyire rossz, ha nem csinálna mindent automatikusan, kikapcsolhatatlanul." Mi mindent? Telemetria kikapcsolható, patch-ek késleltethetőek. Mit csinál még automatikusan, ami nem tetszik neked?

    Én próbáltam tényekkel válaszolni, erre nem találod őket... :D pedig isten úccse még azt a benyomást is keltetted bennem, hogy azok tudatában, de saját preferenciák alapján választottad azt, amit, erre jössz megint ugyanazzal a mantrával...

    (#128) Reggie0: ha meg még ráteszed a grafikonra a Win8/8.1/10-et is, ott is láthatsz még ilyen gyors váltást...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz #16939776 #130 üzenetére

    "Másik, hogy suttyomban az MS-által aláírt drivereket használja a componensekhez, ha rá is jössz és kicseréled a gyártó által aláírt driverre (paraszt ésszel uninstal, instal), akkor sem fogja azt használni, amíg nem kényszeríted rá az OS-t. (úgsemjöszráhogymiért)."
    Ezt adom, de ezt már a Win7 is csinálta... és messze nem lehetetlen rájönni, nekem is sikerült több ízben is. Ha jól értem, neked is...

    A másikba nem futottam bele... lehet, mert pár éve AMD-t használok, és az feltesz magának saját energiagazdálkodási profilt - igaz, Haswell-en se futottam ilyenbe, pedig az is sokáig volt.

    Dehogy nincs jogunk rossz véleménnyel lenni róla, de ami user error az user error, a HW-választáson túl is(ami pl. Linux-nál hatványozottan megy). Ami meg szubjektív, az megint nem OS "hiba", hanem egyéni ízlés...

    (#131) t72killer: mint írtam, szarul, de kb. a mobiltelós OS-eken(Android/IOS) kívül minden más is. Win7 még szarabbul, ha jól rémlik 3 lépésben lehet állítani a skálázást, nincs "annyi amennyit beírok"
    Böngészőkből is hiányzik nekem a "fit visible" dinamikus skálázás(lásd pl. Adobe Reader).

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz andy19770128 #135 üzenetére

    Mármint Win7 alatt 23%-kal lassabb a 6/12-es Ryzen, mint Win10 alatt?
    Az nem semmi... bár valamivel rosszabbra(~30%) tippeltem én paraszti logikával.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Atom_Anti #138 üzenetére

    Semmivel sem validabb a YT teszt, mint andy19770128 mérése. Én magam nem mértem, arra tudok hagyatkozni, aki viszont igen. De nézd meg pl az AC-ben(vagy for Honor-ban) a low fps értékeket, Win10 alatt látványosan magasabbak... pedig az API elvileg ugyanaz, meg a HW is, az OS az egyetlen különbség.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Atom_Anti #143 üzenetére

    Ezt el tudom esetleg képzelni kisebb procik esetében.
    Kétlem viszont, hogy a Win7 ütemezőjét optimalizálták volna a 8+ szál kezelésére, különösen pl. Ryzen esetében, ahol Win10 esetében is egy utólagos patch rakta helyre. Felkészítve elvileg 32-magig van 32-biten, 256-magig 64-biten, tehát kétségtelenül használni fogja, de hogy optimálisan-e?
    Úgy tűnik, nem, bár Reggie0 felvetése is jogos, hogy nem feltétlenül egyezik meg a driver sem, bár nem térnek ki rá külön, szóval a drivercsomag lehet ugyanaz, csak OS-függő, hogy melyik részét teszi fel.

    (#146) Jesus_Shaves: ez azért lehet, mert már régen se az volt a vita tárgya, hogy Linux vagy Windows vagy MacOS, hanem az, hogy "az ENYÉM jobb, mint a TIÉD" - ha van objektív indok, jó, ha nincs "AKKOR IS JOBB!" ;]

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Duck663 #149 üzenetére

    "még csak a beta Vista volt kint, de már nyúztam, sőt a Vista végleges megjelenése után nem sokkal kezdtek szivárogni a 7 beta verziói, és onnantól már azt használtam, az sem zavart, hogy az újabb verziókat nem lehetett a másikra telepíteni és állandóan mentegetni kellett mindent. "
    Ez nálam is így ment, csak én mentem tovább.

    Igen, én mókolok - lehet azért(is) kerülök el pár nyűgöt, mert mókolok. Sokszor épp azért barmolom szét a saját(teszt) rendszerem, hogy tudjam, mi merre hány méter. Eddig a Win10 áll ellen legjobban ennek.
    Persze az sem árt, hogy sokáig éltem OS supportból, ahol hivatalból tudni kellett problémákat elhárítani. XP-n, 7-en 10-en, meg az összes szerver-verzión 2003-ig visszamenőleg.

    A "kipróbálás" fabatkát sem feltétlenül ér(mértéktől függően), én Linux disztrókat "próbálgattam", kb pont az a véleményem róluk, mint neked a Win10-ről. A Win-eket viszont feltettem és elsődleges OS-ként használom. Ilyenkor nincs olyan, hogy egy problélmát nem oldok meg, mert akkor a fő gépem nem kellően funkcionál. Tehát megoldom, vagy ha nem elég bosszantó, megtanulok vele együtt élni.
    Win8/8.1-gyel nagyon nem akartam együtt élni, áldásként jött a Win10, ami a fentebb említett pár nyűg kivételével engem jól szolgál.

    Anno a pingvinsimogatók mantrázták, hogy "a Linux megválogatja a barátait"... ezek szerint a Win10 átvette tőle ezt a hozzáállást... hamarabb terjedne, ha nem tette volna... az MS se lenne ilyen trükkökre szorulva, mint a DX12 backport-ja.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Sinesol #150 üzenetére

    Az(is) a baja néhányaknak, hogy a Win10 "okosabb" néhány felhasználójánál is, és nem hagy bármit átmókolni magán, pár dologból nem enged. Ha épp azt a pár dolgot szeretnéd mókolni, így jártál - lehet azt is, izomból, csak veszélyes.
    Bezzeg a Linux, az hagy mindent a root-nak, cserébe nagyon csúnyán szét is lehet barmolni, ha nem figyelsz, mit csinálsz root-jogokkal. :D

    @(#152) Atom_Anti: az OS dolga nem az, hogy tetsszen, hanem hogy lehetővé tegye a "produktív" alkalmazások(meló, játék, filmnézés, stb.) hatékony és lehetőleg biztonságos futását a HW-n.
    Ha nem szép, fel lehet cicomázni ezerféleképpen, még ha némelyik pénzbe kerül is(pl. Stardock finomságai).
    A MacOS hiába szép, meg optimalizált, ha ahozzá szükséges HW drága(különösen a gamer-szintű) és nem fut rajta, amit én speciel használni szeretnék. Akinek fut rajta, annak jó, a többiek meg keresnek mást(pl. konzol, iOS, Android, ChromeOS, Windows, Linux)

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Dr. Romano #158 üzenetére

    Pedig egyrészt rád ugyanígy áll a kijelentésed, másrészt speciel nem téved szvsz... különösen a #157.hsz-sal együtt nézve.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz #16939776 #159 üzenetére

    Nem csak az számít, darabra mennyi, hanem az is, hogy mennyi erőforrást kér... ugyan konkrét adatom nincs, tippre hasonló a végösszeg, lévén azonos hardveren nem nagy a különbség sebességben játékokon kívül - játékokban pedig a Win10 "Game Mode" elaltat vagy háttérbe tesz olyan taskokat, amikre nincs szükség a játékhoz(értesítések, AV, stb.).
    Nekem konkrétan épp most 174 taszk fut, összesen 4% CPU és 25% RAM erőforrást fogyasztva(diszk, hálózat jó közelítéssel 0%-on pörög, GPU 1%-on) a Task Manager szerint. Nem fog meg semmit.

    "arra érzékeny játékokban látványosabb akadásokat is lehet látni" Tudnál ennél is kevésbé konkrétan fogalmazni? Vagy inkább példával szolgálni?
    "Egy szálra fejlesztett, időzítés érzékeny játékokon" Például? 10 évnél fiatalabb?

    A gond az, hogy a legtöbb olyan játék, amire utalgatsz, baromi régi és kb csak hűtőszekrényen, esetleg RasPI-n nem fut el jó sebességgel(bár a legújabb RasPI elég combos lett, szóval lehet már azon is jó)

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz qdak #171 üzenetére

    AMD-n nem számít, ott nem települ, Intel-en pedig KB4489899 javítja a problémát... Ezért érdemes jól utánanézni a hallomásból kapott infóknak.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz ricsi99 #173 üzenetére

    Nekem egyáltalán nem fáj, ha más nem Win10-et használ - az már sokkal inkább, ha bemegy egy fórumba és nyilvánvaló baromságokat hangoztat/terjeszt a választásának felsőbbrendűségét alátámasztandó.
    Majd' minden "lenéző/lesájnáló komment"-re jut egy magas lóról tényinformációk nélkül fikázó is a másik oldalról...

    A szubjektív tetszés/nem tetszés elfogadható érv, csak épp nincs köze konkrét minőséghez, ráadásul lehet rajta segíteni, még csak nem is kell annyit gépészkedni hozzá, mint némely linkelt "optimization guide"-ban.

    Ez a személyes véleményem(evidens módon), mások talán máshogy gondolják...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Atom_Anti #175 üzenetére

    "Inkább arra gondolok az idő múlásával sokmindent megszokik az ember, vagy beletörődik " Ez nem igaz véletlenül a Win7-re 2x-esen is? Végtére is nem 4 hanem 10 év volt megszokni a kellemetlenségeit...

    "Viszont van szép kezelőfelületem, adware mentes, nincs fél éves nagy update és villanás gyors minden."
    - szép kezelőfelület: adom, de Win10-e is megvalósítható, lásd fentebb
    - adware mentes: ahogy(amennyire) a Win10 is, ha meg bloatware-re gondoltál, az van Win7-en is, csak onnan már rég leszedted, ezért nem emlékszel rá, hogy volt rajta valaha.
    - nincs fél éves nagy update: szubjektív, hogy előny vagy hátrány, ha elcsípsz egy bugot akkor egyértelmű hátrány, de én pl. majdnem mindegyikben találtam olyan feature-t aminek örültem, ami meg hidegen hagy(Cortana, timeline, stb.) az kikapcsolható.
    - villanás gyors minden: érdekes, nekem Win10-en is, bár sokkal gyengébb vason nem próbáltam, de kétlem, hogy Win7 hozná ezt a sebességet enélkül a HW setup(NVMe system SSD, 16GB RAM, Ryzen R5 - régebben 1600X majd 2400G, most 3600) nélkül - igaz, gyanítom ezen a vason a Win7 se lenne se lassabb se észrevehetően gyorsabb...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Ribi #179 üzenetére

    Hogy a Win7 elavult, azt nem kell bizonygatni, az tény. Évek óta nem fejlesztik, csak patch-elik. Feature-t csak különleges esetben kap.
    A sok képmutatás és hazudozás az fáj, mintha önigazolás nélkül nem lehetne használni más OS-t, mint az épp kurrens... ezekkel a kamu dumákkal be tudtok hülyíteni olyanokat, akik más forrásból nem tájékozódnak és nem tudják jobban.

    Ti néhányan tudatosan vállaljátok a kockázatot ami vele jár, lelketek rajta, de aki nem tudja, azzal szemben nem fair dolog előítéleteket terjeszteni.

    Ezen kívül nincs más önös érdekem a Win10 terjedésében, max annyi, hogy ha az MS a Win7-re fordított erőforrásokat a Win10-re tudná fordítani, talán még jobb lehetne(elméletben, persze).

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz ricsi99 #184 üzenetére

    A te aláírásodban levővel is mennie kell, én személy szerint használtam HD 7790-nel Win10-et és prímán ment.

    A Win10-nek nem kell erősebb gép, mint a Win7-nek. Újabb se feltétlenül, csak ha a régithez már nincs driver(pl. Radeon HD 5xxx-hez már van, GeForce 8xxx-hez szintén, előbbi 10, utóbbi 12 éves vas)
    De ha újabb van, akkor Win10-hez lesz driver, Win7-hez már nem biztos. Win7-re már nem optimalizálnak semmit, ha most szarul megy rajta valami, később is szarul fog.

    "simán adok esélyt a következő rendszernek de ami most van azt én nem tartom oprendszernek..." - nem igazi skót, mi?

    Ha jó amire neked kell, használd nyugodtan, tudatos felhasználóként az előnyök/hátrányok ismeretében. Van egy csomó jó érv a használata mellett, épp csak nem azok, amiket itt többen szajkóznak.

    Jó érvek pl.:
    - valamilyen fontos HW nem megy Win10 alatt sehogy sem(még Win7x64 driverrel sem)
    - nem akar valaki warezolni, de sajnálja a pénzt Win10 licenszre, Win7 meg van jogtiszta
    - elvi problémái vannak a legkisebb mértékű diagnosztikai adatgyűjtéssel is és nem hajlandó tűzfalat hegeszteni
    - valamilyen fontos régi program nem indul el Win10 alatt
    - több nem jut hirtelen eszembe, de biztos van még

    Rossz érvek pl.
    - jaj, de hát azt peccselni kell, blokkolhatatlanul :Y
    - a féléves feautre-update-ek mindig elszarják
    - rusnya és ha megszakadok se lesz szebb
    - szar az egész
    - gyenge a gépem hozzá
    - Win7-en gyorsabb minden
    - leirthatatlan róla a bloatware
    - sajna ebből is van még, közös jellemzőik, hogy vagy eleve nem igaz, vagy lustaság/hohzzá nem értés szüli

    No mindegy, tőlem ennyi, az összes érvem itt van már, amit konkrét problémák ismerete nélkül tudok mondani...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz [K2] #190 üzenetére

    Ez nem a Windows 7-ről szól, hanem a DX11-ről.
    El akarják érni, hogy a stúdiók csak azért ne fejlesszenek DX11-es játékot, mert nem akarják elbukni a Win7-et használók táborát.
    Fejlesszen mindenki DX12-re, felejtse el a régebbi verziós DX API-kat meg lehetőleg az OIGL-t/Vulkan-t/Mantle-t is és az majd mindenkinek jobb lesz kicsit:
    - a játék/OS fejlesztők munkát spórolnak
    - a gamereknek lesz minden feature és csökken a CPU-bottleneck a DX12 miatt, ráadásul eggyel kevesebb ok Win10-re váltani(ha az EOL/EOS nem lenne elég)
    - a HW gyártók meg tán kapnak némi extra megrendelést azoktól, akiket a Win7 tántorított el csak pl. az RTX-es kártyáktól

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz ricsi99 #210 üzenetére

    Nem hiszem, szerintem az a gyors boot az "UEFI fast boot" feature-nek köszönhető("BIOS"-ban), amihez minimum Win8 kell, a Safe Boot-tal egyetemben. A modern, de gyenge gépek is gyorsabban tudnak bootolni az új Windowsokkal ha ez be van kapcsolva - nem összekeverendő a Windows-ban levő "Fast Startup"-pal, ami meg egy hibernálás-szerű metódust használ, és nem igényel BIOS-szintű támogatást.

    Nekem megy az UEFI Fast Boot egy AM1-es Athlon 5350-nel is, ASUS AM1I-A lapban, ami azért messze nem erőgép...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz #00137984 #206 üzenetére

    Régi TV-kártya kiváltására mondjuk van PCIe opció is: HAUPPAUGE WinTV-HVR-5525
    Nem mintha olcsó lenne, de van, HD-t is tud. Olcsóbban meg vannak külső USB-s egységek.

    Mondjuk a régi PCI-os SB X-FI karim nekem is hiányzik, de mióta nincs rendes EAX-támogatás Win alatt(Vista óta), igazából majdnem mindegy, egy jobb alaplapival ugyanott vagy, esetleg egy PCIe-s Xonar-ral vagy SB Audigy-vel...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz ricsi99 #218 üzenetére

    Te ragadtál le. Én csak próbálom cáfolni a marhaságokat amiket néha írsz.
    Egyébként amit itt írsz, részben az sem igaz:
    UEFI fast boot nem a windows betöltését gyorsítja, hanem az UEFI bootstrap folyamatot, csak épp a Windows 7 zokon veszi, de Linux-szal is működik.
    Safe Boot-nak sincs köze a kompatibilitáshoz, kevered a CSM-mel - igaz, én meg a Secure Boot-ot kereszteltem át Safe Boot-ra, mea culpa :R

    A szűk értelemben a cikkhez tartozó mondandómat a #201-ben találod, ha el tudsz szakadni a Win10 fikázásától és a Win7 tömjénezésétől pár percre.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz ricsi99 #221 üzenetére

    "Nem fikáztam a win10-et. Nem tudom ezt hol olvastad." Jogos, megkövetlek, összekevertelek egyéb egyénekkel, mea culpa :R

    Itt is kéne hagynom ezt a komment-szekciót, nem tesz jót nekem...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz #00137984 #229 üzenetére

    "játékok mikrókódját" OMFG :U

    (#233) Zsébernardo: ja, úgy már OK :D

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz ricsi99 #238 üzenetére

    Azért vicces, nem, hogy ilyen alap utánajárás sem megy...? És akkor persze az OS a szar...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz ricsi99 #240 üzenetére

    Az emberek 90%-ából vajmi kevesen járnak PH-ra, aki ide jár annak azért vagy van valami fogalma, vagy illene hogy legyen. Ez utóbbiak a legidegesítőbbek, ők azok, akik szintén nem profi gázszerelők, de nekiállnak bütykölni a fűtést, aztán mikor felrobban a kazán, csodálkoznak, hogy hideg van a szobában...

    Tökéletes OS(vagy bármilyen más SW) sose lesz, van egy elméletem, mi szerint tökéletlen elmék képtelenek tökéleteset alkotni, még ha annak látszik is valami véletlen folytán, valami rejtett hiba tuti lesz benne... jó ez így, ez biztosítja az IT-sek megélhetését hosszú távon. ;)

    (#242) ricsi99: ha van elég RAM-od(16GB+, a 8 azért igen sovány ehhez), akkor nem feltétlenül nagy dolog, de ha nincs VM(pagefile) és kifutsz a RAM-ból akkor elkezdenek crashelni a progik, sőt némelyik progi igényli is(pl. pár régebbi játék is, pl. Cities:Skylines) és el se indul nélküle. A nagyobb probléma az, ha fullra kikapcsolod a VM-et, akkor a rendszer nem tud crashdump-ot csinálni, vagyis ha "véletlenül" elhasal a rendszer, azt se tudod kideríteni, miért - általában 4-500MB elég tud lenni dump készítéshez, de ha több kernel memóriát használ a rendszer, akkor több kell, akkor is ha nem teljes memória dump van beállítva, csak kernel dump.
    Mondjuk igaz, hogy ha nem tudod, hogy kell VM a dump miatt, esélyes, hogy elemezni se tudsz egy dump-ot.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Jesus_Shaves #249 üzenetére

    És ha konstans futnia kell, hogy a dolgát ellássa, annak vannak egyéb folyományai is: erőforrás-használat, esetleges összeakadás más hypervizorokkal(Hyper-V, VMware Player, VirtualBox, stb.), ha használni szeretnéd őket, hálózati throughput esetleges korlátozása, stb.

    Én mondjuk óva intenék mindenkit a WindowsSpyBlocker-től, egy gyors átfutás után nem tiszta, hogy pontosan mit is csinál, de hogy network sniffert(Wireshark) használ hozzá az tuti - igazából azt kell eldönteni ez esetben, hogy a Microsoft-ban bízol-e, vagy a WindowsSpyBlocker gyártójának tisztességében illetve biztonságos szoftver létrehozási képességében... ugyanis egy sniffer a teljes hálózati forgalmadhoz hozzáfér, adott esetben a titkosítotthoz is(ha nem, az más problémákat vet fel, pl hogy tudja akkor szeparálni a MS felé menő legitim forgalmat a telemetriától, ha TLS-sel megy?), és azt csinál vele, amit akar.

    (#248) uvlight: akik csak próbálják, azokon valóban... ;)

    (#251) Reggie0: jól mondod, +1

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz ATi GAMES #255 üzenetére

    Nem azért, de kb. az összes AMD VGA.n és NV-ből a Turing-okon(16xx és 20xx szériák) gyorsabb a DX12 mint a DX11 azonos játékban(pl. Warhammer:TW de több másik is) - a te Pascal-odon még valóban nem...
    Turingra elvileg sokat javított az NV a DX12-es teljesítményén.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák