Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proof88

    addikt

    válasz Crystalheart #20 üzenetére

    Külföldön jóval elterjedtebb dolog, ez a fogalom, hogy crowd funding, vagy social funding. Közösségi finanszírozás, az a lényege, hogy ha kapós az ötlet, akkor mindenki belead egy kicsit, és a végén összegyűl annyi, hogy sikerül megvalósítani. Az adományozó emberek akkor adományoznak, ha szimpatikus nekik a projekt. Ezen felül, vannak úgynevezett perk-ek, vagyis felajánlási opciók, különböző értékkel, amikért cserébe valami ajándékot kap az adományozó. Minél többet adományoz, annál nagyobb jutalmat kap cserébe. Pl egy játéknál a teljes verziót kapja majd meg cserébe, stb. Nyilván bizalom alapján is megy a dolog, hiszen mi a garancia arra, hogy a végén a projekt tényleg megvalósul? :) Nem sok, de ha már fel tudsz mutatni jópár dolgot, el tudod hitetni az emberekkel, hogy tényleg dolgozol a projekten, akkor szerintem működhet, és szokott is.
    Sokféle kampány van, pl a garázsfejlesztők is szeretnek így anyagi támogatást kapni. Így gyakorlatilag egy ideig főállásként dolgozhatnak a saját játékukon, ami akár nagyon sikeres is lehet, ha van rá ideje az embernek összehozni, cserébe a közösség is megkapja a játékot. Az én játékom nem túl egyedi, persze szeretnék belerakni 1-2 egyedi dolgot. Még kb semmi nincs kész belőle, egyelőre csak az 5 évvel ezelőtt írt játékomat tudom felmutatni, ami tanuló projekt volt (szakdolgozat), és ennek a következő részét szeretném megcsinálni, story móddal és multiplayerrel.
    Az Indiegogo-ra raktam fel a kampányomat, aláírásomban láthatod a linkjét. Ez európai oldal. Fészbukon kb 28 ezer lájkolója van, szemben a Kickstarter 300 ezer lájkolójával. Nézegettem mind2 oldalon a kampányokat, és Indiegogo-n nehéz elég pénzt összegyűjteni, ötletesnek kell lennie a projektnek eléggé szerintem. Viszont kickstarteren sokkal nagyobb mértékben és sokkal több mindent megfinanszíroznak. És most nem a magyarországi anyagi helyzeteket kell figyelembe venni. :) Hiszek abban, hogy az egész világon lehet találni néhány száz vagy esetleg több embert, akit érdekelne a játékom, és akár a legkisebb adomány összeggel, azaz 5 dollárral hozzájárulva, jó pénzt össze tudok gyűjteni ahhoz, hogy néhány hónapig ez lehessen főállásom, amivel foglalkozhatok, +1-2 ember aki besegítene és részesedne az összegből, cserébe valami jó kis játékot hoznék össze. Ami a végén ingyenes lenne, és kihagynánk a kiadókat, meg az ilyesmit. Itt közvetlen kapcsolat van a fejlesztők és a végfelhasználók között. :)

Új hozzászólás Aktív témák