Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Fred23 #1 üzenetére

    Én örülök neki, hogy még ma is van aki ilyenen tolja. Hányingerem van a modern DJ technikától, mert amióta elterjedtek, azóta a DJ szó, kb egy szitokszó lett. Régen egy nagy tiszteletnek örvendő szakma volt, ma meg egy celeb sz@rság lett az egészből. Köszönhető az olyan eszközöknek, ahol csak elég megnyomni egy playt, meg a végén egy stop-ot.
    És a hangzása a bakelitnek egész más. A mai napig semmi nem tudja überelni. Nem tudom jártál e régebben elektronikus zenei bulikba, ahol még kizárólag bakelitről játszottak? Egészen máshogy szólt mint manapság.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz tomcat78 #41 üzenetére

    Hasonlóan gondolom én is. Sajnos már nincs igény a minőségi zenére. Mondjuk a 90-es években sem kellett félteni a bulizókat, akkor is odavágtak a nózinak rendesen. :) Meg kapkodták az MDMA tablettákat kettesével (bár hozzáteszem ma már a drog is sz@rabb, veszélyesebb a dizájner korszak óta), de azért a jó zene akkor is szerves része volt a bulinak. Fontos volt, hogy a DJ értsen a munkájához, akkor ez vonzotta a klubokba a fiatalokat. Manapság meg az megy amit mondtál, elég ha üvölt az aktuális rádiós sláger aztán kész. Klubtulaj szempontjából meg a profit a lényeg, ha erre van igény, erre mennek be a mai fiatalok, akkor minek hívjon tapasztalt lemezlovászokat? Inkább elhív egy pumpaszájú, celeb kurv@t, aztán a sok kis ecsethajú csápol arra, hogy elindít egy mp3 lejátszót, a buli végén meg leállítja. És az összes zene ugyan olyan, semmi egyéniség sehol.

    Hol van már ez az időszak: [link]

    (#38) Fred23: Azért más egy otthoni bakelit lemezjátszó, meg egész más egy ilyen. Nyilván nem mindenki egyforma, de nekem számított akkoriban, hogy milyen bulira megyek, kik a fellépők. Zsigerből utáltam a gagyi rádiós slágereket. És úgy vettem észre minden ismerősömnek számított akikkel bulizni mentünk akkoriban, és ezek nem kis társaságok voltak (25-30 fő).

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz bambano #86 üzenetére

    Szerintem elég nagy hülyeség ilyen stílusokat leszólni, mert ízlések és pofonok. DJ Budai a maga stílusában kiváló minőség. Az más kérdés, hogy neked nem tetszik, én pl attól a metál zenétől kapok agyf@szt. :D
    Pedig sokféle zenei stílust kedvelek, Old School Hip-Hop, Funky, Soul, Dance, Classic House, Trance, Techno, de még a Jazz-t is meghallgatom, viszont a Heavy Metáltól rosszul vagyok. De elismerem, hogy annak a műfajnak is megvannak a sztárjai és nyilván tehetségesek a maguk műfajában.

    tomcat78: Én azért a Budai-t sem féltem, szerintem elvan ő anyagilag, hívják sokfelé zenélni. Ő tényleg egy kiemelkedő tehetség, a mai DJ-k nagy része meg sem közelíti tudásban. :)
    Külföldi régiek közül Loui Vega, David Morales sem panaszkodhat szerintem: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz tomcat78 #51 üzenetére

    Bár itt már nem bakelitről tolja, de az egyik legnagyobb kedvencem a régi külföldiek közül
    Frankie Knuckles R.I.P.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz tomcat78 #100 üzenetére

    Elég jól tolja. :)

    Ő is elég jól bánik a modern technikával. Ken Ishii

    Az Old School az Old School, bár elismerem, hogy van pár újabb ami jó, de legszívesebben a régebbieket hallgatom. Ezzel mondjuk minden generáció így van, számára azok a meghatározó zenék amiken felnőtt.

    bambano: Persze vannak a többség számára is emészthetőbb Rock zenék, a Guns n Roses-t én is kedveltem még anno. Viszont tomcat78 is azt próbálja megmagyarázni neked, hogy attól, hogy neked nem tetszik egy zenei stílus még nem feltétlenül gagyi kategória. Nekem sem tetszik a Rock és Metál, de mondjuk a Slayer, vagy a Megadeth, Metallica, Guns n Roses nyilván nem bóvli zenét csináltak, nekem nem feltétlenül ez az ízlésem, de ettől még tehetségesek. DJ Budai is eszméletlenül nagy tehetség, olyan ritmusérzéke van, annyira kreatív a mixelésben, hogy csak nagyon kevesen érik el azt a szintet. Illetve saját zenéket is készített. Ettől még neked nem kell szeretni, hallgatni, de lebóvlizni sem kéne, mert nagyon nincs igazad. Bóvli, trabant kategória a David Guetta és társai, de nem egy Budai.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák