Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    válasz old_artist #35 üzenetére

    Az OLED... 3 éve már azt jósolták(uk), hogy mára már széles körben elterjed az oled, legalábbis a felső kategóriákban. Ehelyett mi van most? Ráncfelvart TN paneles monitorok a tömegcikkek, nagyobb méretben, alacsonyabb áron. Felsőkategóriában pedig ott az S-IPS, S-PVA... panelek.
    Egyébként bánom is én, adják drágán a minőségi paneles monitorokat, de akkor bírják már 15 évig. Itt van nekem egy samu 214T, imádom, esküszöm még oled sem kellene, annyira elégedett vagyok a képével. Viszont a bal felső sarka besötétült, szinte biztos, hogy panel hiba. Garancia persze lejárt pár hónappal azelőtt, hogy kijött volna a hiba. Együtt tudok ezzel is élni, inkább mint kuka. Kiadok én 150-200k-t egy 24"-os monitorét (valahogy kikoplalom:), de akkor ne kelljen attól tartanom, hogy pár éven belül megdöglik.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ijk

    nagyúr

    válasz xuldar #48 üzenetére

    Bolondok lennének a gyártók lecserélni a TN-t. Ha nézed a híreket, naponta jönnek ki új monitorok divatos burkolattal és viszik mint a cukrot. Azért jó a marketing, mert szinte bármit eladhatóvá tesz. Az emberek 90%-nak (csak mondok egy arányt) fogalma sincs arról, hogy mi az a TN, vagy S-PVA. A boltok túlnyomó többségében nem is tartanak csak tn paneles monitorokat, mivel olcsó és így erre van kereslet.
    Egyetlen remény az, hogy méretben fokozatosan tolódik felfelé a piac. Régen alig volt 17-19"-nál nagyobb képernyő, most pedig sok helyen ott figyel a 22"-os. És egy 24-26"-os monitoron már egy "átlagember" számára is szembetűnők lesznek a tn gyengeségei.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

Új hozzászólás Aktív témák