Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz weiss #8 üzenetére

    Az ekv. 35mm és 40mm a legelterjedtebb riport és utcai fotós gyújtótávolságok, igaz történelmi hírneve inkább a 35mm-nek van.

    Édesapám nagyjából 30 évig nem is fotózott mással csak egy 40mm f/2.8 objektívvel (kisfilmes vázon természetesen).

    Én is inkább 35mm párti vagyok, de nem lesz ez rossz. Én már évek óta vernyákoltam azon, hogy a DSLR gyártók nem képesek direkt APS-C-re tervezni egy nyomorult utcai fotós fix objektívet. Jó lesz ez, igaz nem tartom valószínűnek, hogy lesz még nekem olyan gépem amire ezt felrakhatnám, de végre történik valami APS-C fronton is.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Rosep #18 üzenetére

    Ne csak a show időtartamát nézd, sokan előtte néhány nappal jelentenek be, hogy elkerüljék a tumultust.

    Olympus E-PL7
    Panasonic GM5
    Samsung NX1
    Fujifilm X-T1 Graphite (itt maga a firmware volt az igazán jelentős dolog)
    Fujifilm X100T (ugyan nem cserélhető objektíves, de sokan lélekben oda sorolják a többi MILC mellé)
    Sony QX1
    Sony A5100

    Ez a show időtartama mínusz egy hónap, mert ez is simán oda sorolható a Photokina miatti bejelentésekhez. Lehet így is kihagytam valamit. Ja meg hát igen sok új objektív is van, például a Zeiss Loxia sorozat, új üvegek az Olympustól és Panától, új objektívek a Fujifilmtől és a Sony/Zeiss párostól.

    Na meg a Leica is mutatott be új távmérős vázakat, azokban sincs tükör, de valahogy mégsem akaródzik senkinek a MILC-ekhez sorolni őket (már a MILC fogalom megszületése előtt is gyártott ilyen gépeket a Leica, ráadásul full frame formátumban).

    Szóval azért nem állunk rosszul. Jó persze nem a Canon EOS M3 vagy a Panasonic GH5, esetleg az Olympus E-M2 jött, de azért nem olyan szegényes a felhozatal.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák