Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vistaboy

    veterán

    Én is ilyen monitort vettem márciusban (szerencsém volt, mert 170K-ért pont elcsíptem az utolsó darabot, utána már csak drágábban lehetett kapni), és azt kell mondjam, egyáltalán nem bántam meg, amiért elhoztam és nem gyűjtöttem össze majd' 300K-t egy ASUS CG32UQ-ra, mert előtte azt néztem ki magamnak.

    Még annak ellenére sem bántam meg, hogy végsősoron, amiért vettem, vagyis a HDR-es játékok kipróbálása végett, gyakorlatilag arra nem tudom használni. Egyedül a DOOM Eternal alatt működik normálisan a HDR, az összes többi játékkal, amit próbáltam (Shadow of the Tomb Raider, Mass Effect: Andromeda), mindegyiknél nagyon szürke, elmosódott lett a kép, miután bekapcsoltam a HDR-t.

    Úgyhogy én nem is használok vele HDR-t. Viszont a hagyományos játékoknál és programoknál - Windows alatt - eszméletlenül szép, éles a kép, a fényerőt 50%-ra véve a fekete is tényleg fekete, illetve a színek is szép teltek rajta (Ultra-Wide Color), szóval nagyon pöpec. Igaz, hogy pont szemben kell ülni vele, hogy ilyen legyen, mert oldalról már nem olyan szép a képe, de mivel én szemből használom, így tökéletes.

    Mindenkinek ajánlom, akinek nincs több 100K-ja egy jó monitorra, de szép képet akar látni, viszont a HDR-hez nem ragaszkodik.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz EnterR #46 üzenetére

    "Nagy fényerőn nálad is ott van a négysarki zseblámpa?"

    Igen, sajnos ott van, és annyira zavaró, hogy első bekapcsolást követően meg is ijedtem rendesen, mert alapból 100%-on volt a fényerő és a kontraszt is. Már azt hittem, küldhetem is vissza, mert az valami borzalom, hogy mennyire bevilágított a négy sarka. Szerencsére utána, mikor levettem 50%-ra, sokat javult, szinte alig látni, legalábbis addig, míg be nem kapcsolja a HDR-t.

    Amit nem értek, hogy ha DOOM Eternal alatt működik rendesen a HDR, akkor a többi játék alatt mitől lesz egy szürkés, elmosódott, színeket alig tartalmazó massza a kép??? Biztos, hogy valami beállítás lehet a ludas, mert amúgy DOOM Eternal alatt minden frankó, tényleg kegyetlenül szebb a játék 4K-ban, HDR-rel, mint azelőtt 1440p-n, SDR mellett. De a többinél meg bármit állítok, szürke lesz. Úgy néz ki, mint a DOOM Eternal ezen a screenshot-on:

    Sajnos valamiért nem tudok HDR-es képet lőni a játékból, viszont bemutatni jó, hogy a többi játékban mit produkál a HDR. Mintha egy nem HDR-képes TV-n néznél egy HDR-es filmet. Nincsenek színek, szürke minden, még rosszabb, mintha SDR-ben játszanál.

    Viszont a többi tekintetben nagyon szép a kép, Windows alatt tűélesek a betűk, könnyedén el lehet olvasni a szövegeket, és mivel ugye ez R-G-B subpixel-formátumú, nem B-G-R, így az ott tapasztalható anomáliák sincsenek jelen. 50% fényerőn használva már tényleg szépek a színek, teltek, a fekete is szép sötét, nem süti ki a szemed még közelről nézve sem. Egyedüli gond, már ha valakinek ez gond, hogy 32"-ra talán már nem árt egy íves kijelző, mert a széleken néha kicsit szürkül, ha nem pont középről nézed, de minden egyéb tekintetben tökéletes a képe. Ennyiért meg szerintem nem is lehet többet várni.

    Kicsit ugyan sajnálom, hogy a többi játék nem képes legalább a DOOM Eternal szintjén működtetni a HDR-t, mert nekem az a látvány, amit ott tapasztaltam, bőven elég lenne, amire képes ez a monitor HDR alatt. Szóval ha minden klappol, akkor tud ez a monitor szép HDR-t, viszont valamiért nem sikerül beállítani DOOM-on kívül sehol máshol, ahol eddig próbáltam.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Quadgame94 #48 üzenetére

    Szia. Próbáltam játékok alatt is, a DOOM Eternal alatt működött rendesen, de a Mass Effect: Andromeda, és a Shadow of the Tomb Raider valamiért szürke lett tőle. Azért is érdekes ez, mert például ezen a videón, ahol bemutatják a készüléket, 0:55-nél látni egy jelenetet futni a Shadow of the Tomb Raider című játékból, ott pedig minden tökéletesen néz ki.

    Szóval nem tudom, hogy nálam miért nem működik tökéletesen, lehet, hogy valami beállítás kell még hozzá a Windows-on belül, nem elég csak engedélyezni a HDR-t, ahogy én gondoltam. Vagy driveren belül kell mókolni valamit, esetleg a játékon belül, de ott csak a HDR intenzitását engedte változtatni, attól pedig nem lett jobb.

    Szóval maradjunk annyiban, hogy ha te PS5 mellé akarsz HDR-kijelzőt, inkább vegyél egy 55"-os QLED (vagy OLED) TV-t, sokkal jobban jársz. Én például a Samsung QE55Q6FN-t 220K-ért vettem annak idején, ami nem sokkal több, mint ez a monitor. Mondjuk én PC-re kötve a HDMI miatt nem tudok rajta 60Hz-en játszani HDR alatt, csak 30Hz-ig engedi bekapcsolni, felette lila lesz a képernyő. De PS5 alatt biztos jó lesz.

    Vagy vedd meg 300K körüli összegért a fentebbi hozzászólásomban említett ASUS monitort, azt kimondottan konzolokhoz tervezték.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Új hozzászólás Aktív témák