Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    Aki a Samsung vagy LG tévéknél megismert smart rendszerre számítana, itt annak csalódást fog okozni a viszonylag kicsi, színes ábrákkal operáló, egész képernyőt elfoglaló főmenü, hiszen ebből azonnal látszik, hogy a grafikus kezelőfelületen az égegyadta világon semmit sem módosítottak. Maradt az a megoldás, ami kifejezetten innovatívnak számítana, ha 2008-at írnánk...

    2008-as Philips TVken mar ez a gagyi menurendszer volt.

    Hála Istennek a csicsás, túldizájnolt, de botrányosan nehezen használható, ellipszis alakú távirányítót elengedték, és egy hagyományos kivitelű darabot pakoltak a tévé mellé a dobozba.

    Hurra.

    32PFL5605H-om taviranyitoja helyett az erositom idomithatojat hasznalom, mert az legalabb kezre all.
    Viszont Onkyo weblapjan talalt programozasi leirasban van vagy 15 fele Philips TV beallitas, de nem talaltam olyat ami az ellipszis osszes funkciojat lefedi, egyikkel ez, masikkal egy masik funkcio nem elerheto.
    Asszem a most hasznalt beallitassal csak az EPG nem mukodik, de amennyi TVt nezek ez nem erdekel.
    Meg a bemenet valaszto gomb a TV menujet hozza be, de ez sem katasztrofa, hiszen a fomenuben az aktualis bemenet az alapertelmezett menupont, onnan kurzorokkal ket katt plusz OK a masik bemenet kivalasztasa.

    A régebbi, pár évvel ezelőtti Philips tévéknél is már ismert probléma volt, hogy egyrészt nem lehetett kiválasztani 4:3 képarányt

    "Nem meretezett" beallitas nem bantja a keparanyt.
    Ha 4:3 az adas, akkor az 4:3 marad, ket szelen fekete csikkal, mig 16:9 adas teljesen kitolti a kepet.
    Ketto kozott automatikusan valt.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz flaki #38 üzenetére

    Már ott voltak 4 évvel ezelőtt is, és ezek szerint még mindig gon van a hdmi bemenetekkel, meg a lejátszással, stb.

    Nekem az elozo Ati videokartyam HDMI kimenetet nem szerette, ha mozi vagy TV rip nezeshez atvaltottam 23.976Hz-re vagy 50Hz-re, akkor percekig nem volt kep, de sokszor elofordult, hogy csak TV kikapcs-bekapcs utan lett kep.

    Miota nVre valtottam, azota hibatlanul mukodik a kepfreki valtas oda-vissza.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz rhonin #41 üzenetére

    Egyedül a DTS hang miatt kell néha mókolni.

    TV gagyi hangszoroin nincs ertelme a DTSnek, gondolom ezert nem eroltetik meg magukat Philipsek.

    Cikkben is irtak, hogy akinek normalis hangzas kell, az amugy is beruhazik valami hazimozi cuccra, azok meg alapbol tudjak a DTSt.

    Nalam a TV hangszoroja ki van kapcsolva, ugy felhuztam magamat rajta, amikor eloszor meghallottam. :DDD
    Regen TV tuner volt az erositore kotott gepemben, igy ahhoz voltam szokva.

    Baromira nem mindegy, hogy pl. Forma1 kozben egy vekony cincogast hallasz a TV iranyabol, vagy rendesen duborog a cucc. (Nem, meg mindig nincs melynyomom, legnagyobb hangszorom is csak 6.5")

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz GeryFlash #52 üzenetére

    Ahelyett hogy Európában-japánban csinálnák meg a cuccokat jobb minőségben, drágábban...

    Szorakoztato elektronikai cikkekre, igy a TVkre is van vam, ha EUn kivul gyartottat akarsz behozni.

    Ezert volt komoly versenyhatranyban a Hitachi, mert ok sokaig ragaszkodtak a japan gyartashoz, mig a tobbieknek van magyar/szlovak/lengyel uzeme, ahol osszelegozott TVk utan nem kell vamot fizetniuk, igy olcsobban tudjak adni.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák