Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Oliverda

    félisten

    fLeSs:

    "Ha a Phenom II X4 fogyasztását megpróbáljuk kimatekozni, akkor az jön ki, hogy a 3 GHz-es Phenom II X4 kb. 60-70 wattot disszipálhat"

    Akkor egy Q9450 vagy a QX9770 mennyit disszipálhat? Gondolom nem ~20 és ~45 wattot.

    Sajnos marhára nem ad reális képet ha különböző platformok processzorainak fogyasztását rendszer szinten próbáljuk meg összehasonlítani. Ennek hozmánya hogy akik nem tudnak olvasni és csak a képeket nézik nagy ésszel megállapítják hogy többet fogyaszt a CPU mint XY másik. Illetve úgyis mindenki más-más alaplapot vesz a procik alá. A lakatfogós módszer szerintem egy fokkal már jobb, de az sem teljesen tökéletes mert bizonyos esetekben (pl.: i7) a procik már nem csak a +12V-os kiegészítőből esznek. Ennek ellenére én azért szívesen látnák egy CPU only fogyasztást is a tesztek részeként. Nem tudom hogy pontosan mennyi lehet egy erre alkalmatos multiméter...

    "...de az AMD-nek egyelőre megvan az az előnye (illetve az a szerencséje), hogy a Core i7-hez passzoló alaplapok és memóriák drágábbak, így egy komplett rendszert nézve végül kiegyenlítődik a mérleg két nyelve."

    Milyen értelemben egyenlítődik ki a mérleg nyelve?

    "De ne felejtsük el, hogy az Intelnek (és alaplapgyártó partnereinek) nem
    kerül semmibe picit lejjebb vinni az árakat, ami ismét gondokat okozhat a zöldeknek."

    Kíváncsi vagyok hogy meddig megy le az árakkal (ha lemennek) az Intel annak fényében, hogy azért még a piacon van jópár Core 2 Quad és az i5-öt is pozícionálni kellene majd valahova (gondolom nem a 20-30ezres kategóriába szánják). Az LGA-1366-os lapok előállítási költsége pedig meglehetősen magas a bonyolultabb nyák miatt (is), tehát szerintem egyhamar nem lesz 20-30K körüli alaplap i7 alá. 20K-ért pedig már egy viszonylag jó Gigabyte AM2+ lapot lehet kapni az AMD mellé, míg a legolcsóbb LGA-1366-os 45-50K ha nem tévedek.

    (hátha egyszer választ kapok. :D)

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Új hozzászólás Aktív témák