Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joci10

    őstag

    Pheke!
    Én voltam, aki az adás alatt rákérdeztem a 'tuningos' dologra. Most, egy kicsit utánanézve úgy tűnik, hogy nekem van igazam; mert az ASUS féle "super performance" mód az egy beépített tuninglehetőség (vagy legalábbis annak tűnik). Itt vannak róla videók, és a másodiknál egy konkrét példa is. Ott egy N270-es (1,6GHz-es) Atommal mutatták be, hogy az eredeti 1,6GHz-es sebességhez képest 1,68GHz-en járt a "super performance" módban (a 133MHz-es buszsebességet emelte meg 140MHz-re).
    Vagyis szerintem a nálad lévő modell is valószínűsíthetően mégiscsak egy D525-ös Atom (1.8GHz), csak a SP mód ezt akkor és ott 2,133GHz-re emelte (hiszen erre volt belőve a gép, amíg teszteltetek). De ha még a szerkesztőségben van a netbook, akkor könnyen megnézhető ez: leszeditek a CPU-Z-t (mondjuk innen), majd elindítjátok. Ez a progi ki fogja írni, hogy ez konkrétan melyik CPU, és meg is lehet nézni, hogy a beállítások változtatásával (hiszen szinte azonnal jelzi is a változtatást, mint ahogy látni is a fentebb linkelt 2. számú videónál is) hogy változik a CPU sebessége (miket csökkent energiatakarékos módban, és miket emel "turbo" módban).

Új hozzászólás Aktív témák