Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Cheesy #178 üzenetére

    Én az SG-n és a PH!-n is végig vállaltam és most is vállalom a saját nevem, sőt, anno még a PC Zed fórumán eleve azzal regisztráltam (ősidők... :P). Ezzel együtt a név vállalása komoly kérdés, lásd a Blizzard is mennyit küzd és harcol a saját rendszerével.

    Az én kedvenc példám Dél-Korea esete, ott ugye csak a személyi számmal lehet sok oldalon regisztrálni. A probléma, hogy bár nyílván az egyszerűbb trollokat ez visszatartja, sokakat nem, és visszaélnek azzal, hogy más személyi számával regisztrálnak, ami ellen a hatóság komolyabb büntetéssel (3 év börtön vagy 10 millió Won-os pénzbüntetés) próbálnak fellépni. Ebből is látszik, hogy ez egy elég nehezen kezelhető dolog, és a másik részről nem biztos, hogy szívesen kiadná bárki XY oldalnak csak úgy a személyes adatait.

    Én amúgy megértem mindkét oldalt, kétségkívül jót tenne az internetezők viselkedésének, ha nem bújhatnának a névtelenség álcája mögé. Másfelől viszont a szabad, kötetlen internet világától idegen ez a fajta rendszabályozás...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák