Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • farkas-j

    őstag

    válasz blattida #3485 üzenetére

    "Egy áramkör bonyolultsága nem gond, az viszont igen, ha egy nem hozzáértőhöz kerül ( a legtöbb mosógépszerelő ilyen) és/vagy lehetetlenné teszi a gyártó a javítást és csak a panel csere segít, ami horribilis összeg, így nem éri meg."
    Teljesen egyetértek! A mosógépszerelők túlnyomó többsége nem ért az elektronikához. Korábban ez nem is volt probléma. Ma viszont a gépek nagy része elektronikával van felszerelve, így számukra csak a panel csere marad. Én híradástechnikával foglalkozom, és több ilyen esettel is találkoztam. Szüleim felültöltős Indesit gépe rá a legjobb példa. Felhívtak telefonon, hogy nézzek nekik új mosógépet mert az övék tönkrement. Mi a hiba? Az összes LED egyszerre vibrál, és a szerelő azt mondta meghibásodott a vezérlőpanel. 35eFt lenne a cseréje, de inkább újat vennének. Elmentem hozzájuk és szétszedtem a panelt. Két elektrolit kondenzátor volt kiszáradva. Az ESR mérőmmel tökéletesen behatárolható volt a hiba. Cseréltem őket, plusz még kettőt, hogy mind új legyen. Azóta jól működik a gép. Az alkatrészek ára nem volt 500Ft. Azért itt már van ár kontraszt ;-)
    De még nagyobb kontraszt a barátom szuper csilivili kétajtós óriás hűtője. Egy áramszünet után megkergült a kijelzője és a hőmérséklet szabályzása. A szerelő 80eFt-ot mondott a panelcserére. Én a tápegységben kicseréltem egy szűrő és egy csatoló kondenzátort, azóta hiba nélkül működik.

    Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

Új hozzászólás Aktív témák