Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dosailord

    tag

    Vajon melyik megoldással használunk el kevesebb energiát? Ha pár napra elutazunk, akkor tartsuk 18 °C-on a házat, a falait, a padlóját és benne mindent, vagy hagyjuk lehűlni akár 5 °C-ig is, és miután hazaérünk, fűtsük fel újra a házat? Melyik gazdaságosabb?

    Az előbbi. Sok idő alatt pédául az épület belső szerkezete és minde benne lévő tárgy is kihűl. Mennyi a hőtehetetlensége a vasbetonnak, vagy például egy 60 centis közbenső teherviselő falnak? Fenntartani a 18 fokot szerintem kevesebb energia, bár mérésekkel nem tudom bizonyítani :)

    A központi fűtés manualja is azt ajánlja, hogy 17 fokon tartsuk a lakást, és amikor otthon vagyunk, fűtsük ~22 fokra.

    Egyébként is, a belső berendezések, csövek, (belső) szigetelések, tárgyak, eszközök szobahőmérsékletre vannak tervezve, nem mindenhol van számításba véve hogy akár 5 fokig lehűlhet a lakás. Ekkor pedig a hőtágulás (összehúzódás) több gondot is okozhat. Visszafűtéskor pedig a hideg tárgyakon, műszaki eszközökön kicsapódhat a pára és kárt tehet bennük.
    De ez csak az én véleményem :)

Új hozzászólás Aktív témák