Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vitamincsiga

    tag

    Valahol olvastam, hogy az Oly ~33MP-nél látta a határt, amit 4/3 szenzorral el lehet érni, a távoli jövőben. Akkor még vacilláltak a 4/3 és a APS-C között, végül maradt az előbbi.
    Ha az "FT5 szinten" létező M1X a 20-ról ugrana 24-re, az is csak egy lépés lenne a korábban interpolált cél elérésében. Van tartalék a technológiában! A Pana organikus szenzora - egy 8k-s kamerába már belerakták!! - a m4/3-ban is meg fog jelenni. A képfeldolgozó processzoroknál, meg a MI hoz jelentős javulást. 2-3 generációnként a a 4/3 is hozza azt a képminőséget, amit korábban az FF tudott. /DPREVIEW!!/

    A FF mániát értem is, meg nem is.
    Státusz, okés.
    Meg az izom is. Mert aki bokeh-ban utazik, az sok kilóval utazik :B
    De A1-et nyomtatni PL9-cel, M10III-mal is lehet! Ha már a technológiai határokat feszegetjük! És momentán a "Nagy FF" szószólók mennyit is nyomtatnak A0-ban? Per év?

    Aki meg ilyen témában utazik - zsé' van belőle, vagy a szíve csücske - az meg Fuji GFX-re költ inkább, mint FF-re :K /Na jó, sarkítottam, de a lényeg remélem átment./
    Van létjogosultsága ennek is, annak is.

    Az 1", az APS-C, A KF egy sor, ha a szenzor arányokat nézzük.
    A m4/3 és az FF egy másik.
    Az 1" kompaktban már a 8-15x-ös zoomnál tart. a 4/3 szenzorral ellátottak, talán az 5x-ös zoomot - 24-120 f2,8-4 :B - elérik majd. De a m4/3-ban azért több van. Csak az Obi parkot kellene tovább bővíteni, főleg a könnyebb, kisebb, minőségi üvegek irányába. Végül is erre született :)

    Az 50-200-asról is néhány szó!
    Én örülök, hogy a Pana a Leicával ilyen klassz üvegeke vág bele Sok mindenen lehet spórolni, kivéve a képminőségen. Most sem fogták vissza magukat! Nálam elférne :B

    Jó lenne egy varázsgömb ;-)

Új hozzászólás Aktív témák