Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    Jó lett a teszt.
    Jelenleg talán az LX3 az ultrakompakt kategória királya (sigma dp1-et nem számolva), azonban akármennyire is vágyom egy kis kompaktra nem venném meg.
    A legfőbb ok az ár, 90k d40 kit mellett túlárazottnak érzem. A képaránnyal sem vagyok túlzottan kibékülve 4:3, vagy 3:2-nek jobban örülnék. Sajnos megátkoztak a dslr-ek, mert még a régi nikon d50-es képei is csúnyán megverik minőségben, valahogy nekem mindegyik kompakt képe olyan műanyagszerűnek hat, pana különösen. A felbontás még így is túl magas, egy ilyen méretű érzékelőre 4mpixelnél többet nem szabad felzsúfolni. Viszont az örvendetes, hogy nem tolták fel 14mpixelre. MM-ban kézbe vettem, nekem sajnos túlságosan kicsi, nem éreztem stabilnak a kezemben (nikon p6000-es egész jó).
    Hogy végre pozitívat is szóljak, egyedülálló az f2.0-ról induló ekv. 24mm-es obi ebben a kategóriában. Kis méretnek megvan az előnye, hogy még farmerzsebbe is be lehet csúsztatni, így mindig kéznél van. Vakupapucs is egy +, bár nem sokan húzzák rá ezt a kis ékszert egy vakura.

    Összességében ha kompaktot kellene ajánlani ez köztük lenne, ára szerintem túl magas, még az 1. osztályú optika ellenére is. Magam részéről ebben a kategóriában a sigma dp1-et választanám, de annak is nevetségesen magas az ára.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

Új hozzászólás Aktív témák