Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #22145024 #79 üzenetére

    "Sőt, a végeredmény tekintetében a legtöbb embernél még egy kompakthoz képest is."
    Na ne. Nézd meg az oldalamon a képeket, 2012 februártól használok tükröst, előtte kompaktom volt (igaz, már akkor is régi). Ég és föld. Nem feltétlen a legújabb csillivilli kompaktról szokás tükrösre váltani.

    "Mert kinek van kedve egy ormótlan outdated ócska izét cipelni azok után, hogy már beleélte magát a sokkal tutibb gépbe? "
    Annak, aki fotózni akar, nem a fakrát verni a pixelekre, és a technikai adatokra.
    Szokták mondani, hogy nem a techhnika a lényeg - de, az, de más kérdés, miben korlátoz a technika?
    Én sok évig vártam arra, hogy tudjak venni egy tükörreflexest, és nem is terveztem a kitobi fölé, mert így is neccesen jött ki a pénz. Egy pillanatig sem bántam meg, hogy azt vettem, amit.
    Persze, sokan lenézik, ha valakinek csak kitobija van, de nem szokás belegondolni, hogy miért? Ha lenne rá lóvém, akkor én is L IS USM csodákat használnék... Addig meg örülök annak, hogy van gépem.

    "nem adom el annyival olcsóbban, hiszen xxxxxx forintért vettem"
    Hülyékkel ne foglalkozzunk, ez nettó baromság.
    Meg mondjuk én sok-sok évig szoktam nyúzni egy gépet, mert egyszerűen nincs pénz másikra, így aztán ha válltás van, nem okoz lelkifurdalást, hogy eladjam - na jó, a korábbi gépem az asszonynál van, de ha nem lenne asszony, akkor eladtam volna.

    "Különösen, ha egy utazásra készülsz mondjuk hónapok óta, és akkor cipeled a hátizsáknyi cuccot"
    Nyilván, de tegyük hozzá, hogy sokan vannak úgy, hogy ha egyáltalán bármikor behal a gépük, akkor egy ideig egyáltalán nem fotóznak semmivel (lecsempült szájjal persze). Én is így vagyok, nem tudom, mikor lenne még egyszer 200 ezrem fényképezőgépre.100 se lenne.

    Különben nekem is bejönnek a tükör nélküli gépek, de az igazán faja ezekben pont az lenne, hogy sokkal olcsóbbak lehetnének, mint a tükrösök, és ugyanazt a képminőséget tudják, ugyanúgy cserélhető obival, és vakuval. Akkor nekem is ilyenem lenne.

    @82 : Szándék kérdése, nem a váz súlyáé, vagy feelingé. Aki nem akar komolyabban foglalkozni vele, az megmarad a kompaktjánál, amin nyolcvanszoros zoom van.

    @80 t72killer : Föntebb Madgie-nek leírtam, hogy annyiért már igencsak best buy. Annyiért már kompakt helyett is nagyon megéri.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák