Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Predatorr

    őstag

    116e-s, 8 magos Intel proci, biztonsági frissítésekkel letiltott 2. szálakkal, visszafogva, de 4.8GHz-en? Ahhoz képest, hogy a 2 éves 2600X-em a legoptimalizálatlanabb játékban sem dolgozik 50% fölött egy 100%-on hajtott 2080 alatt, elég fölösleges ajánlat.

    omfgk: Istenem, hogy 2 év alatt nem sikerült felfogni a különbséget egy RTX és egy nem RTX kártya között... :Y

    "Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

  • Predatorr

    őstag

    válasz NightGT #25 üzenetére

    Intel csak 2 sebezhetőséget javított, a többit nem is tudja/akarja ezzel az elavult designnal. Volt i7-em, legjobb esetben +30%-ot dobott a HT, ezt még redukálni... SMT hatásfoka ennek duplája, amennyire utánolvastam. Mindenesetre semmiképpen nem vennék, még kevésbé ajánlanék Intel procit bárkinek, amíg nem készítenek egy elfogadhatót, de még abban is ott lesz a saját kis oprendszerük, amelyen keresztül bárki azt csinál a gépemmel és az adataimmal, amit akar.

    "Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

  • Predatorr

    őstag

    válasz fanti #31 üzenetére

    Azért ez is elég súlyos tünetegyüttes! :C Van ám, akinek fontos a minőség IS! Amúgy az én konfigomat is lazán viszi egy Hexa 700, EU certified, miért vettem volna drágábbat? És ott a 2080, miért vettem volna gyengébbet? Ahogy a 2600X-nél sem kell több, ahogy a 3200-as ramok is konpromisszum, mert ryzennek kell a sebesség, a drágábbak meg nem annyival gyorsabbak.

    Carl18: hát én meg azt számoltam ki, hogy jobban megéri egy ésszerű erősebb konfig, amelyet 3-5 évig vígan használhatsz kompromisszumok nélkül, és még mindig van eladási ára. Hónapokra leosztva 2000Ft-omba sem kerül a maxi játékélmény 4k-ban, olcsó, de minőségi procival, táppal, stb. De még a 2080-at is jó áron vettem tavaly februárban, és nem kell itt bekamuznom, milyen remeknek találok egy kis monitort alacsony felbontással. Volt, és nem.sírom vissza.

    Hallador: Ős intelesként van ryzen a gépemben, tudom, miről beszélsz. :R

    [ Szerkesztve ]

    "Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

  • Predatorr

    őstag

    válasz fanti #37 üzenetére

    Lassan megérted, hogy hiába az ár/érték mutató, ha mindenkinek más az érték. Ahogy feljesztettem a gépemet, NEKEM mindig megérte a befektetés a jobb játékélményért. Most egy 43”-es monitorral benne vagyok minden játékban (pl. autós játékban kb. arányos a kormány), a magas minőség miatt pedig nem zavarnak szőrös pixelek vagy más grafikai hiátusok. Ezt te soha nem éled át a magad környezetében, de engem ez nem zavar. Nyilván kevesebb különbséget látsz 22”-on, hiába növeled a felbontást (nekem sem jött be a 4k 27”-en), valójában soha nem építettél igazi gamer konfigot, tehát nincs összehasonlítási alapod.

    Carl18: Ha már kibírt a hardver 3 évet, kisebb eséllyel döglik meg mint újkorában, ha nem húzták szarrá. Az előző, még Intel konfigomat 5 év után adtam el hibátlanul. A mostani árak mellett persze már 5 év alatt sem lehet havi 2-3 ezerre kihozni a költségeket, de azért pár üveg pia v. pár doboz cigi árából megvan. Inkább a játékélmény.

    "Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

Új hozzászólás Aktív témák