Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz MMSZoli #16 üzenetére

    1080i atmegy komponensen is (az Xboxom pl ezt csinalja).

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz MMSZoli #27 üzenetére

    "A TV-be beépített elektronika (erőssége, memória-sávszélessgée, képjavító rutinjai) szabja meg, hogy mennyire lesz jó a nézett képed, NEM pedig a forrás."

    Ez nem igaz. Az atmeretezes altal okozott minosegvesztes eltorpul a tomorites altal okozott minosegvesztes mellett, akkor is, ha 40 mbites h.264 a forras.

    "Még mindig van egy problémó: a legelső átalakítás a 16:9 (1.777 : 1 !) képarányra történik a lejátszó részéről. Holott a filmek jó része anamorph (2:35:1, 2.33 :1 ) képarányú, különösen a Blue-Rayek és azok Rip-jei."

    Meg kell kerdeznem: lattal mar LCD-t v plazmat? Az anamorph cuccokat ugy rakjak ki, hogy alul meg felul marad egy fekete sav (foleg, hogy maga a lejatszo eleve igy kuldi ki).

    "jelenleg erre EGYETLEN üdvözítő megoldás van, ez pedig a Philips 56PFL9964 + 21:9 kompatibilis Blue-Ray lejátszó"

    Most vagy te vagy a Philips marketingese, vagy csak telebeszelte a fejedet ezekkel a hulyesegekkel egy ilyen alak :) A valosag ezzel szemben az, hogy barmilyen lejatszo meg barmilyen LCD/plazma eseten pont ugyanazt latod, mint ezen a kombon, a kulonbseg annyi, hogy ha megveszed ezeket a Philips izeket, akkor a 16:9-es musoroknal lesznek fuggoleges fekete csikok, a tobbin meg a 2,35:1-eseknel lesznek vizszintes csikok.

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz MMSZoli #30 üzenetére

    "Ha az eredeti HD anyag a lemezen 1080 soros, és mégis lesz 200 sornyi fekete csíkod alul-felül, akkor mégicsak kell átméretezés hogy az 1080 soros képtartalom beleférjen a kb 880 sorba?"

    Az eredeti HD anyag a lemezen a fekete csikokkal egyutt 1080 sor, ugyanis a csikok is rajta vannak a lemezen, vagyis nem kell atmeretezes. Azt hiszem, ezzel az alapveto felreertes rendbe is tettuk.

    "Lehet, hogy Te nem veszed észre, de ha logikusan végiggondolod, akkor már ITT torzul a jeled."

    Persze, torzul, en se mondtam mast, csak eppen hozzatettem, hogy ez a gyakorlatban szinte eszrevehetetlen, a compression artifactek sokkal zavarobbak a "vajtszemu" (micsoda csodas kepzavar!) kozonseg szamara.

    "Ugyan már... 16:9 műsorok? hol?"

    Az elmult evtized egyik erdekes jelensege volt a TV sorozatok eloterbe torese (mennyiseguk, koltsegvetesuk es minoseguk is jelentosen javult) es ezek szinte kizarolag a 16:9-es formatumot hasznaljak (ahogy egyebkent egyre tobb TV csatorna is, a maradek meg 4:3-as, ami vegkepp hulyen nez ki egy 2,35:1-es kepernyon), epp' ugy, ahogy egyebkent a jatekkonzolok is - eros a gyanum, hogy a legtobb helyen (nalunk mindenkeppen) ezek adjak a nezet tartalmak nagyobb reszet.

    "Most azt mondod, hogy baromság, de 2 év múlva már minden gyártó kijön a képformátummal, és akkor már majd azt nézed, hogy mennyiért kapod meg a kedvenc márkádét"

    Miert tennem? Mint feljebb irtam, nekem a 16:9 felel meg jobban (es amugy sem vagyok tulzottan szelesvasznu rajongo, az is nagy szivfajdalmam, hogy eltuntek a 4:3-as laptopok es monitorok).

    "gondolom a Philips nem a kedvenced"

    Ne gondold, tele vagyok Philips cuccokkal :) (japan termek viszont alig van, igy hirtelen csak egy Sony fejhallgato jut az eszembe)

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz MMSZoli #32 üzenetére

    "Levágja szoftveresen és átméretezi? Ez tűnik kevésbé valószínűnek"

    Nekem ez nem hogy valoszinunek, de egyben kb az egyetlen lehetseges megoldasnak is tunik.

    "Egy jó kis horror vagy metál, na az kilazít :-)"

    A koncertfelvetelek is 16:9-esek :)

    Egyebkent semmi baj a 2,35:1-es TV-vel, de ez tenyleg csak egy szuk retegnek erdekes, azoknak, akik kifejezetten mozifilmeket neznek a TV-n.

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák