Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ricco_hun

    senior tag

    Én ezt az egész core i5 (vagy a még kisebb i3) dolgot nem értem. Vagyis értem, az Intel frissíteni akar az alsóbb szegmensekben is. Szvsz ezek a megoldások nem az lga775 lecserélésére jönnek ki, hanem azért, hogy új távlatokat nyissanak meg ezzel a "szinte már mindent a cpu-ba integrálok" szemlélettel. Azért írtam az elején, hogy nem értem a core i5 dolgot, mert egyszerűen nem látom azt a réteget akinek szól. Ugyanis egy erős Quad-tól még az i7 sem húz el annyira, akkor vajon milyen teljesítményre lesz képes az alaposan megcsonkított i5 (i3)? Lehetséges, hogy majd nem is tudja felvenni a harcot a gyorsabb (nagyobb gyorsítótárral rendelkező :U ) quad procikkal. Ha meg fel is veszi és az árazással sem száll el az Intel, akkor sem éri meg lga775-ről erre váltani, mert új lga1156-os foglalatos alaplap és új alacsonyfeszes ddr3 is kell az i5-höz. Nem tudom, hogy az Intel milyen életutat szán ennek az egész i5 dolognak, de hogy rohadtul nem éri meg majd rá váltani az biztos. Igen, lesz egy szűk réteg, akit majd vonz a "szinte már mindent a cpu-ba integrálok" dolog, de ennyi. Nekem most ebből a 2009 Q1-es távlatból halott ügynek tűnik az lga1156. Az Intel szvsz kicsit megelőzte saját magát, nekem az is megfelelt volna, ha csak a core i7-tel és a hozzájuk passzoló lga1366-os foglalattal jönnek ki. Ahogy nézem, azt a tick-tock-os táblázatot, egy 32nanós westmere lesz számomra majd az ideális választás, amikor majd leváltom az egész 775-ös rendszert.

    [ Szerkesztve ]

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

Új hozzászólás Aktív témák