Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viktor81

    senior tag

    válasz MaUser #9 üzenetére

    Szia !
    Ne haragudj (és lehet, hogy en is tevedek), de szerintem nincsen igazad. Pl. egy Pio LX55 Marvell videoprocesszora jobb minosegben skalaz fel, mint mondjuk egy 500e Ft-of TV procija. (internetes kutatasaim alapjan) Most szeretnek plazmat venni ezert utanajartam es a tesztek alapjan (es ezt a gyartok is hirdetik) jobb minoseg erheto el dedikalt egyseggel, pl. az altallam kiszemelt DMP-BDT500-vel (Panasonic Blu-ray) is. Biztosan van ellenpelda is, de en is ugy tudtam, hogy kulso egysegek (AV erositok) ezt a feladatot jobban el tudjak latni, mint a TV.
    Udv.: Viktor

  • lorinser

    senior tag

    válasz MaUser #9 üzenetére

    Na persze, egy 20e Ft-os lejátszót hasonlítasz 1millás TV-hez :C Ebben az összehasonlításban biztosan rosszabb eredményt ad a 20e-s lejátszó, ez igaz. Te is jól levonhattad a konzekvenciát. De ha ugyan így nézzük, akkor egy 80 vagy 100e-s TV felkonvertálása nem fog jobb eredményt adni, mint egy 20-30e-s BD lejátszó.

    Amúgy kíváncsi lennék, hogy melyik TV rendelkezik olyan áramkörökkel mint pl. a Philips BDP9600 (Burr-Brown, toroid transzformátorok, Marvell 88DE2750, Qdeo képfeldolgozó). Ez a lejátszó bármelyik TV-nél jobb felskálázást csinál.

    Pl. az én 7500-as lejátszóm képe és az előtte lévő DVD lejátszó felkonvertált képek között is óriási a különbség (ugyan azon a megjelenítőn persze). Értsd, szemmel láthatóan jobb a 7500 képe. Pedig a DVD játékosom sem volt alapszintű.

    Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

Új hozzászólás Aktív témák