Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joe1980

    csendes tag

    Nagyon sokat fejlődött a gép az Xz-1-hez képest. Nekem az volt, és nagyon szerettem. Az obi felbontóképessége egyedülálló szerintem. Simán kiszolgálja a 12 Mp-t is, és a háttérelmosása is kiváló. Az nagyon tetszik, hogy kikapcsolható a zajszűrés, ami az XZ-1 nél "nagyon" elmosta az textúrákat, ezért is használtam RAW-ban. Itt viszont szuper részletes a Jpeg is.
    A kézi élességállítás mennyire hatékony? Az XZ-1 nek az nem volt erőssége... Ha zoomolásra használjuk a kontrollgyűrűt akkor változtatható a zoom sebessége?

  • Joe1980

    csendes tag

    Szerintem amúgy nincs olyan hogy egy gép mindenben a legjobb. A MILC-ekkel szemben mindenképpen előnye ennek, hogy kisebb méretű, és azonos záridőhöz kisebb érzékenység tartozik, ha a kit obival hasonlítjuk. Az obija is jobb felbontású azoknál és nagyobb átfogású is. És sebességben is nagyon közel került mára. Véleményem szerint tehát jobb gép egy csúcskompakt, ha kit obis társaival vetjük össze. A dolog akkor fordul meg, ha kihasználjuk a MILC-ek lehetőségeit, vagyis cserélgetjük az obikat. De akkor már árban, hordozhatóságban és kényelemben is teljesen más kategóriákról lesz szó... Szóval aki nem akar obikat cserélni, teljes lelki nyugalommal megveheti a csúcskompaktot, mert nemhogy hátránya nem lesz, de a fenti előnyöket is élvezheti!! :) Az áráról meg annyit, hogy ez is, mint minden, lesz majd olcsóbb is, és "nem illik" régebben bemutatott gépek mai árához hasonlítani...

Új hozzászólás Aktív témák