Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FEDman

    addikt

    Egy korábban csak 45 000 $-os Hasselbladban megtalálható technika került bele ebbe a vázba. Ilyesmi azért nem gyakran történik, már csak ezért is úgy éreztem ezt most érdemes komolyabban körbejárni. Ennek ellenére akik végigolvasta a cikket tudják, hogy jelenlegi formájában én se értékelem túl a nagyfelbontású módot. A kezdő cím se lett véletlenül forradalom küszöbén és nem forradalom.

    Ami a magas iso-t illeti, teljesen egyetértek azzal, hogy állvány mellett szinte sose lesz ennek jelentősége. Az Olympus viszont saját bevallása szerint már azon dolgozik, hogy mindezt az egészet 1/60s belül lezavarja. Na az úgy már nagyon más lenne. És nem is feltétlen az E-M5 II miatt, hanem a jövőre nézve gondoltam érdekesnek, hogy milyen előnyökkel jár majd mindez, ha majd mindezt kézből is ki lehet tartani.

    Más részről meg, aki elég ügyes és talál is rá megfelelő terepet annak a jelenlegi formájában is néha nagyon jól fog jönni. A már említett tárgyfotózás lehet például ilyen terület. És az a 2 FÉ előny ugye nem csak magas, de alap iso-n is jelentkezik. Iso200-on is elég rendesen javul a képminőség. És nem csak a felbontás, de jobb jel/zaj arány miatt jobb lesz a dinamika az árnyékokban, szebbek az átmenetek, még jobb színek, stb.

    Mindent összevetve és nem túlértékelve a jelentőségét, én ezt most izgalmasnak találtam az E-M5 II-ben is.

    Aztán ha mindez majd kitartható lesz kézből is.. :))

Új hozzászólás Aktív témák