Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sebgutkopf

    őstag

    Előre is elnézést kérek! Már nagyon kikívánkozik belőlem a ph-s fotó felszerelés tesztekkel kapcsolatban.

    Nem lehetne a festményeket, mint teszt téma egy életre elfelejteni?
    Mostanra már oda jutottam, hogy meg se nézem ezeket a képeket se a gépteszteknél, se az obiknál, mert egyszerűen nem vagy alig észrevehető különbségeket látok, mind a felbontás, és főleg az iso teszteknél.
    Ha csak a festményeket nézem sokszor még egy kompakt gép iso1600 és 3200-as képe is egész elfogadhatónak tűnik, és a komolyabb gépeknél se látok sose zajt, vagy alig tűnik fel némi részletvesztés.
    Ezek a képek nagyon hálás témák és szépen el tudják fedni a szenzorok és obik gyengéit (pl a sok sárgás és zöldes árnyalat pont elfedi, amikor egy szenzoron magas iso-n sárgás foltokban jelenik meg a zaj.)

    Lehet bennem van a hiba és vak vagyok, hogy nem látok kellő különbségeket.
    Sorry!

    Tök jó, hogy ilyen hamar tesztelni tudtátok a 12-50-et és néha obikkal is foglalkoztok! :R

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz MLaca #37 üzenetére

    A monitorra kevésbé gyanakszom, egy kalibrált 22"-os S-PVA paneles monitort használok, még nem volt vele gondom, hogy valamit ne láttam volna rajta.
    Taníts meg, hogyan értelmezzem azokat a festményes képeket!

    Nekem azok a vászon rostok nem elég beszédesek, nincsenek rajta színek, kontraszt, nagyon pasztell az egész. Nagyon kontraszt szegény az egész téma és mint írtam először a színe pont olyan, ami nem teszi lehetővé, hogy a színzajt könnyen észre lehessen venni. Nincs rajta egy referencia szín sem, amin tetten érhető lenne, amikor az érzékenység növekedése miatt a színek elkezdenek elmászni, nincs rajta olyan forma, ami az emberi agy számára egyből beugrik, hogy annak hogyan is kéne kinéznie, így nehéz viszonyítani.
    Az aps-c szenzoros gépek 3200 és sokszor még 6400-on is meglepően jót produkálnak, holott a valóságban közel se ilyen happy a helyzet, annyira egyik se csoda szenzor, bár a jobbak tényleg elég jól használhatóak már 3200-on.

    A valós kép tényleg beszédesebb lehetne, de azokat nem lehet egymás mellé tenni két külön gép esetén az eltérő körülmények miatt.

    Privátban már több fórumozóval beszéltünk erről, hogy nem tudjuk ezeket a festményeket mire használni. Neked biztosan más, mert láttad a képet már élőben, de nekünk semmi kapcsolatunk vele.
    A lényeg, hogy nekem egy teszt képhez kellenének alap színek, kontrasztos téma, sötét és világos részekkel, és valami könnyen értelmezhető részletes ábra/forma, amiről tudom hogyan kéne kinéznie.

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz MLaca #53 üzenetére

    Örülök, hogy konstruktívan állsz a dologhoz és nem támadást látsz a hozzászólásomban!

    A dpreview asztala valóban nagyon jó, sokféle igényt kielégít. Érdekes lenne megnézni, hogy azon az asztalon melyek azok a részek, amiket valóban sokan használnak, vagy érdekli az embereket. Filléres dolog és mindig megnézem pl a kártyalapot. Egyrészt a vonalakon jól látszik ahogy elkezdi a gép mosni a részleteket az érzékenység növelésével, illetve a fehér alapon látszik amikor elkezd sárgulni a kép. A színskálára is néha ránézek, hogy meddig különülnek el egymástól a határvonalak. Van rajta sötét feketés rész érdemi képrészlet nélkül, ahol a zajt jól lehet figyelgetni. A gémkapcsokon visszaverődő fényen néhány gépnek a dinamikája szokott elvérezni stb.... és van egy csomó olyan része az asztalnak, amit soha nem néztem még meg.
    Viszont a legjobb talán az egészben, hogy tetszőlegesen egymás mellé rakhatóak a képek, akár azonos géppel ugyanazon képrészlet megnézhető akár raw, akár jpg-ben különböző iso értéken is. Ez nagyon sokat segít a viszonyításban.
    Valószínű, hogy már egy szabadabb egymás mellé rakhatóság is sokat dobna a meglévő tesztképeitek összehasonlíthatóságán, ahol egymás mellett a mostaninál kisebb képkivágással megnézhető mondjuk egy iso 200 és egy 1600 ugyanabból a gépből.

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz Mercutio_ #59 üzenetére

    Arra azért kíváncsi vagyok, hogyan oldják meg, hogy az az asztal mindig ugyanúgy nézzen ki és pormentes legyen. Egyszer összerakták és utána lefedték egy lepedővel, amikor kell akkor meg leszedik róla?
    Ha néha át akarják törölgetni, akkor azért nem biztos, hogy minden ugyanoda kerül, pedig még a gémkapcsok is elég statikusan ott vannak minden képen nem sok a mozgolódás. Azt nem hinném, hogy külön tartanak arra egy kellékest, hogy az utolsó fénykép alapján mm pontosan visszarendezze az asztalt. :)

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz FEDman #62 üzenetére

    Tényleg banálisan egyszerű. :) A lényeg, hogy működik és jó az asztal.

Új hozzászólás Aktív témák