Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ROBOTER

    addikt

    válasz fattyu #95 üzenetére

    Hát ezzel úgy vagyok, hogy egyszerűen ennek az egész mai technikának a maximális kihasználásához kell egy erős technikai háttér.

    Nem véletlenül makrózok és repcsizek, két olyan műfaj, amiben számít a háttérismeret. Nem fogok szociofotózni, mert hülye vagyok hozzá.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz fattyu #92 üzenetére

    Nem akarom Lacát bántani, de a múltkor simán lement a Nikon új 35mm FX objektívének a tesztje frontfocus hibával. Ilyen szempontból kár az itteni tesztfotókból messzemenő következtetéseket levonni.

  • Freddy76

    addikt

    válasz fattyu #113 üzenetére

    Hát, én töredelmesen bevallom, hogy ezt a tesztet el sem olvastam... Én pár hónapja adtam el mindent (nikon), és em10-et veszek helyette. Robin Wong írásait olvasva tetszett meg nagyon ez az obi, Steve Huff is meggyőző volt, Roboter lelkesedése dobott egyet a szándékon, hogy ezt meg fogom venni. Mire ez a teszt megjelent, már túl voltam azon, hogy kell... És tényleg el sem olvastam, a képeket sem néztem meg. Amúgy igazad van, de valahogy ezek a tesztképek még nem győztek meg, hogy tévedés lenne az obi megvétele... És konkrétan te voltál az egyetlen, aki értelmes kritikát fogalmazott meg.

    Ez pedig nem neked, csak úgy általában:

    Bajom csak azzal van, hogy minden m4/3 cucc tesztjénél jön: túlárazott, vacak, nem jó, ki veszi ezt, canikonon ugyanez olcsóbban van. A hozzászólások rendre ugyanazoktól származnak, Ijk szerintem már csak kopipészteli, amit a legutóbbi hasonló cikkhez írt. Kíváncsi lennék, hogy szedtek volna szét a fanok, ha a d800 alá beírom, hogy túlárazott szar, meg kell a fenének a 36 megapixel (mondjuk a d800-ról tényleg ezt is gondolom...), vagy a pentax k3-hoz beböfögöm, hogy ki a csuda veszi egy haldokló rendszer gépét ennyiért (amit amúgy tényleg nem értek), vagy éppen kiakadok azon, hogy mi kerül a canon 24-70-en 600e forintba, esetleg azon, hogy ki az a láma, aki hobbistaként kirándulásra cipeli a 70-200/2.8 obikat (amit megint csak szívesen megkérdeznék)....

    Ez egy új rendszer, nincs hozzá kismillió obi, nem jöttek be a 3rd party gyártók, nincs nagy használtpiac. Vázat már most is könnyen lehet venni olcsón használtat, obik esetében szűkebb a kínálat, de létezik. Majd ha elterjedtebb lesz, és lesz 15 éves múltja, nyílván ez is fog mozdulni valamerre. Akinek nem tetszik, ne vegye. Ez ilyen egyszerű.

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Új hozzászólás Aktív témák